Właściwości cebuli na włosy | Dlaczego warto stosować cebulę na włosy?

Właściwości cebuli na włosy

Właściwości cebuli na włosy

Zachwycające właściwości cebuli na włosy

Nie gaśnie zainteresowanie sposobami na pielęgnowanie urody w domowym zaciszu. Jednym z produktów, jakich można użyć dbając o włosy jest cebula. Jej właściwości znacząco przyczyniają się do poprawy stanu i kondycji włosów.

Dlaczego warto stosować cebulę na włosy?

Pozyskany sok z cebuli jest doskonałym środkiem, dzięki któremu uda się przyspieszyć porost włosów, wzmocnić je a także zagęścić. Dużą zaletą stosowania cebuli na włosy jest fakt, iż jest produkt naturalny, nie wymaga dużych nakładów finansowych, a efekty widoczne są bardzo szybko.

Chociaż mogłoby się wydawać, iż używanie cebuli w celach pielęgnacyjnych jest pomysłem co najmniej dziwnym, to jednak właściwości cebuli na włosy są niepodważalne a jej działanie zostało udowodnione przez kobiety, które zdecydowały się na taką metodę.

Jeden produkt – wiele możliwości

To jak szerokie zastosowanie w pielęgnacji włosów ma cebula może zaskoczyć, ponieważ działanie soku z cebuli obejmuje nie tylko poprawę kondycji włosów. Przede wszystkim stosowanie wcierek z soku z cebuli na włosy jest doskonałą metodą na przyspieszenie ich porostu. Składniki zawarte w soku z cebuli działają pobudzająco na cebulki włosów i aktywizują je, co przynosi efekty w postaci wyraźnie szybszego porostu włosów

Jest to również rewelacyjna metoda w przypadku przetłuszczających się włosów. Sok z cebuli skutecznie usuwa łój tworzący się na skórze głowy i skutecznie zapobiega nadmiernemu przetłuszczaniu się włosów. W tym przypadku warto dodać do soku z cebuli kilka kropli alkoholu albo olejku arganowego.

Cebula także sprawdzi się w sytuacjach, gdy dokuczają nam alergie skórne, wykazuje również właściwości antyseptyczne i przeciwzapalne. Ponadto wcierki z soku z cebuli sprawią, że włosy będą zdecydowanie mocniejsze i lśniące.

Jak przygotować wcierkę z cebuli na włosy?

Przygotowanie wcierki z cebuli na włosy jest niezwykle proste. W zależności od długości i kondycji włosów wybieramy odpowiedniej wielkości cebulę i umieszczamy ją w sokowirówce, można również użyć blendera, ewentualnie zetrzeć na tarce. Nie trzeba dokładnie odciskać soku od miąższu. Gotowy produkt najlepiej jest użyć natychmiastowo – wówczas cebula ma najsilniejsze właściwości.

W jaki sposób aplikować sok z cebuli na włosy?

Wcierkę z cebuli należy wmasować w skórę głowy, czynność powinna być wykonywana przez kilka minut. Sok powinno się pozostawić na włosach na około 30 minut (czas trzymania preparatu na głowie można wydłużyć). Po wszystkim trzeba dokładnie umyć włosy i gotowe!

Dodaj komentarz