Prowadzisz małą firmę? Możesz skorzystać z faktoringu! - TRUST.ORG.PL

Prowadzisz małą firmę? Możesz skorzystać z faktoringu!

Prowadzisz małą firmę? Możesz skorzystać z faktoringu!

Nie tylko duże, ale także te mniejsze firmy mogą dzisiaj skorzystać z usługi faktoringu. To niezwykle przydatne i elastyczne narzędzie dla firm, które umożliwia im finansowanie faktur. Zobacz, na czym polega taka usługa i jakie zapewnia ona korzyści dla przedsiębiorców w sektorze MŚP!

Czym jest faktoring?Faktoring poprzez finansowanie faktur pozwala firmom na błyskawiczne pozyskanie środków na bieżącą działalność. Środki te wypłaca faktor – firma finansująca, która prowadzi usługi faktoringowe.

Wybierając faktoring, można uzyskać pieniądze z wystawionej faktury praktycznie w ciągu jednego dnia. Dotyczy to także faktur, które mają długi termin płatności. Wypłata obejmuje nawet 90% kwoty na fakturze, a reszta przekazywana jest po płatności przez odbiorcę faktury.

Faktoring jest dostępny także z cesją i ubezpieczeniem należności, co oznacza, że faktor przyjmuje na siebie odpowiedzialność w razie niewypłacalności kontrahenta swojego klienta.

Czy faktoring tylko dla dużcyh firm to dzisiaj jedyna opcja? Nie, ponieważ jest on oferowany również dla firm mniejszych, w tym dla firm zaliczanych do kategorii mikro i małych przedsiębiorstw. Na czym polega mikrofaktoring?Dla mikro i małych firm przeznaczony jest mikrofaktoring. Jest to usługa opracowana specjalnie dla mniejszych firm, które borykają się z wyższym ryzykiem braku wypłacalności.

W porównaniu do standardowego faktoringu faktoring dla małych firm cechuje się przede wszystkim uproszczonymi formalnościami, ponieważ nie obejmuje on tak szerokiej analizy sytuacji finansowej firmy. Daje on zatem dostęp do finansowania również dla tych firm, które nie osiągają bardzo wysokich przychodów.

Obecnie mikrofaktoring jest również oferowany za pośrednictwem łatwych w obsłudze serwisów internetowych. Aby otrzymać finansowanie, wystarczy tylko dodać fakturę na swoim koncie klienta, by już w ciągu 24 godzin uzyskać gotówkę. To również duże udogodnienie dla małych firm.

Jakie korzyści ma faktoring dla małych firm?Skorzystanie z oferty mikrofaktoringu daje firmom liczne korzyści. Wśród nich znajdują się w szczególności:- szybki dostęp do pieniędzy, które są „zamrożone” w wystawionych fakturach z długim terminem płatności- redukcja ryzyka niewypłacalności w przypadku wyboru usługi faktoringu pełnego – bez regresu- lepsza płynność finansowa firmy i zmniejszenie ryzyka niewypłacalności

Wobec tego mikrofaktoring może być doskonałym wyborem dla mniejszych firm, które nie chcą narażać się na niebezpieczeństwo niewypłacalności i zależy im na szybkim dostępie do pieniędzy po wystawieniu faktury.

Faktoring w biznesie to świetny sposób na dostęp do szybkiej gotówki i poprawę kapitału obrotowego. Aby dowiedzieć się więcej o faktoringu w biznesie, zajrzyj do strefy wiedzy na efaktor.com.pl. Znajdziesz tam przydatne informacje o tym, jak działa faktoring, jakie rodzaje firm z niego korzystają i wiele innych. Faktoring może być niezwykle pomocnym narzędziem dla firm, które chcą się rozwijać i lepiej zarządzać swoimi finansami.

Dodaj komentarz