Pożyczka dla zadłużonych – jak parabank weryfikuje nasze dane?

Pożyczka dla zadłużonych – jak parabank weryfikuje nasze dane?

Jeżeli zdecydujemy się na zaciągnięcie szybkiej pożyczki przez Internet dla zadłużonych, powinniśmy najpierw powziąć kilka istotnych informacji i sprawdzić czy zgadzamy się nie tylko na warunki finansowania, ale również na sposób weryfikacji prawdziwości podanych przez nas informacji. Kredyt dla zadłużonych (sprawdź więcej na ten temat) to szybkie i proste rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy nie chcą aby ich dane były sprawdzane w BIK.

Jak parabank zweryfikuje dane pożyczkobiorcy?

Zwyczajowo przyjęło się, że parabanki weryfikują dane swoich klientów. Odbywa się to z jednego bardzo prostego powodu – firma chce wiedzieć, że podane przez nas na stronie internetowej informacje osobowe są zgodne z prawdą. A więc od początku – w pierwszej kolejności podajemy nasze dane podczas rejestracji konta użytkownika. Informacji tych nie jest wiele, do wypełnienia wszystkich pól będziemy jednak zazwyczaj potrzebować naszego dowodu osobistego. To właśnie te dane, wskazane podczas zakładania naszego profilu, zostaną zweryfikowane przez instytucję parabankową.

W jaki sposób?

Najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest tak zwany przelew weryfikacyjny. W praktyce oznacza to, że z naszego numeru rachunku bankowego jesteśmy zobowiązani do przelania na wskazany przez pożyczkodawcę numer rachunku bankowego określonej kwoty. Zazwyczaj jest to jedynie 1 grosz, chociaż niektóre parabanki określiły tę sumę jako 1 zł. Opłata ta zazwyczaj nie jest zwracana, ale z drugiej strony musimy przyznać, że jest naprawdę symboliczna. W ten sposób parabank zobaczy czy dane widniejące w polu “właściciel rachunku bankowego” są zgodne z tymi, jakie podaliśmy podczas rejestracji na stronie internetowej pożyczkodawcy. Dlatego tak istotne jest abyśmy przelewu weryfikacyjnego dokonali z własnego numeru rachunku bankowego. Jeżeli uczynimy to z rachunku bankowego kogoś znajomego albo nawet kogoś z naszej rodziny, niestety weryfikacja przebiegnie negatywnie.

Kolejnym krokiem weryfikacyjnym w przypadku pożyczki bez BIK może być wysłanie wiadomości tekstowej SMS na wskazany przez parabank numer telefonu. Niektóre parabanki stosują również weryfikację telefoniczną. Najbardziej popularnym sposobem jest jednak ten pierwszy, najszerzej przez nas omówiony, czyli weryfikacja za pośrednictwem rachunku bankowego. Jest to też wygodna forma dla nas. Warto także wiedzieć, że przyznane finansowanie będzie przelane właśnie na numer rachunku bankowego, z jakiego dokonaliśmy opłaty weryfikacyjnej.

Weryfikacja prawdziwości danych stanowi bardzo istotny element kredytu dla zadłużonych nie tylko dla instytucji finansowej ale również dla nas jako potencjalnych pożyczkobiorców i jednocześnie konsumentów. Zapewnia ona bezpieczeństwo oraz zapobiega udzieleniu finansowania osobie niepożądanej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.