Poznaj zalety wynikające z montażu okien pasywnych w swoim domu

Poznaj zalety wynikające z montażu okien pasywnych w swoim domu

Poznaj zalety wynikające z montażu okien pasywnych w swoim domu

Okno pasywne nie powinno być uważane za okno pewnej konkretnej marki. Odnosi się to bardziej do właściwości termoizolacyjnych okna. Dom pasywny to zyskujący na coraz większej popularności standard, który wymaga, aby budynki zużywały minimalną ilość energii do ogrzewania i chłodzenia temperatury powietrza, kontrolując środowisko mieszkalne.

Nowa metoda produkcyjna

Była to metoda opracowana po raz pierwszy w Niemczech, ale od tego czasu zdobyła uznanie w Skandynawii i Ameryce Północnej, ponieważ radykalnie zmniejszyła zużycie energii nawet w najtrudniejszych, najzimniejszych klimatach.

Jako standard budowlany i koncepcja konstrukcyjna dotycząca efektywności energetycznej, komfortu i przystępności cenowej, okna pasywne zapewnią stałą, komfortową temperaturę przez cały rok: minimalizując zarówno zysk słoneczny w miesiącach letnich, jak i utratę ciepła i przeciągi w zimie. Domy pasywne muszą zatem być wyjątkowo dobrze izolowane i praktycznie szczelne.

Imponujące właściwości termoizolacyjne okna w domu pasywnym wynikają w dużej mierze z wysokiej jakości technologii ram w połączeniu z potrójnymi szybami.

Czego zatem możemy się spodziewać po zamontowaniu okien pasywnych w naszych domach?

Konieczne jest, aby okno domu pasywnego nie dopuszczało przeciągów ani kieszeni zimnego powietrza wokół swojej konstrukcji. Nie powinno także pozwalać na zmianę temperatur w pobliżu samego okna.

Wewnętrzna temperatura powierzchni okna domu pasywnego powinna być utrzymywana powyżej 17 stopni, nawet w najzimniejsze zimowe miesiące. Dzięki temu zapewnimy sobie bardziej jednolitą temperaturę wewnątrz całego budynku.

Ze względu na dobrą izolację otaczającą szybę w przypadku okna pasywnego, centralne ogrzewanie nie musi ograniczać się do obszaru okna dookoła samego okna. Daje to właścicielom nieruchomości znacznie większą elastyczność w projektowaniu wnętrz i podczas przebudowy ich aspiracyjnego modelu domu.

Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę swój wynik. Dodatkowe koszty instalacji okna domu pasywnego są szybko równoważone przez wysoki poziom efektywności energetycznej, który przynosi, znaczną oszczędność pieniędzy w perspektywie długoterminowej przy znacznie zmniejszonych rachunkach za ogrzewanie. Naturalne ciepło z promieniowania jest wykorzystywane w bardziej wydajny sposób, co przekłada się na znaczne zminimalizowanie strat pieniężnych dotyczących ogrzewania w skali roku. Oprócz samego funduszu możemy także wspomnieć o komforcie związanym z ujednoliceniem temperatury w domu, dzięki technologii okien pasywnych.

Dodaj komentarz