Na jak długi okres można wziąć kredyt bez zaświadczeń?

Na jak długi okres można wziąć kredyt bez zaświadczeń?

Kredyt bez zaświadczeń to rodzaj zobowiązania finansowego, który w procesie wnioskowania nie wymaga od potencjalnych kredytobiorców dostarczania szeregu dokumentów, takich jak zaświadczenie o dochodach od pracodawcy. Dzięki temu formalności są zredukowane do absolutnego minimum, a decyzja kredytowa wydawana jest bardzo szybko. Możemy się jednak zastanawiać, czy jest to kredyt dla nas, jeśli zależy nam na długim okresie spłaty? Na jak długo można maksymalnie rozłożyć kredyt bez zaświadczeń?

Kredyty bez zaświadczeń mogą być długoterminowe

Ten rodzaj kredytu może się nam kojarzyć z niewielkimi, krótkimi zobowiązaniami na maksymalnie kilka miesięcy, ewentualnie kilka lat. W rzeczywistości jednak, niektóre banki oferują nawet kredyt gotówkowy bez zaświadczeń do 10 lat, a jego kwota może wynosić nawet kilkanaście tysięcy złotych. Rozłożenie spłaty na tak długi okres, jak nawet cała dekada, pozwoli znacząco zmniejszyć raty i sprawić, że terminowe regulowanie należności nie będzie żadnym problemem.

Oczywiście, jeśli wolimy wziąć kredyt na krótszy okres, ponieważ dysponujemy większą ilością gotówki co miesiąc bądź po prostu chcemy spłacić go stosunkowo szybko, to również mamy taką możliwość. Kredyty gotówkowe są jednymi z bardziej elastycznych kredytów pod względem kwoty, okresu spłaty i innych warunków. Co ważne, można je wydać na dowolny cel, w przeciwieństwie do kredytów hipotecznych, czy samochodowych.

Oznacza to, że za pożyczoną gotówkę możemy na przykład wyjechać na wakacje, ale też opłacić bieżące rachunki i raty czy zakupić sprzęt AGD do domu. Nie musimy przy tym gromadzić żadnych rachunków ani faktur potwierdzających, w jaki sposób wydaliśmy pieniądze, ponieważ nie zostaniemy o nie poproszeni.

Oświadczenie zamiast zaświadczenia

Zaświadczenie o dochodach od pracodawcy powoli staje się reliktem przeszłości. Jego uzyskanie może być irytujące i opóźnia w czasie moment otrzymania kredytu, w związku z czym wielu kredytobiorców woli go unikać i preferuje brać właśnie kredyty bez zaświadczeń. Tylko czym bank zastępuje zaświadczenia?

Zazwyczaj po prostu oświadczeniem kredytobiorcy, w którym samodzielnie wskazuje on wysokość swojego wynagrodzenia i oświadcza, że jest to wysokość zgodna z prawdą, pod groźbą nieprzyjemnych konsekwencji. Dla banku stanowi to oczywiście pewne ryzyko, ponieważ istnieje możliwość podawania przez kredytobiorców nieprawdziwych danych, ale ogółem mówiąc, system ten zdaje się sprawdzać i jest bardzo lubiany przez klientów, jako że umożliwia zaciąganie kredytów całkowicie online, bez wychodzenia z domu i dostarczania jakichkolwiek dokumentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.