Na czym polega faktoring odwrotny? - TRUST.ORG.PL

Na czym polega faktoring odwrotny?

Na czym polega faktoring odwrotny?

O ile tradycyjny faktoring przeznaczony dla przedsiębiorców cieszy się coraz większym zainteresowaniem, to wciąż wiele osób nie zdaje sobie sprawy z istnienia faktoringu odwrotnego. Jest to natomiast świetne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy nie chcą lub z jakiegoś powodu nie mogą skorzystać z kredytu i leasingu, a jednocześnie potrzebują wsparcia w finansowaniu bieżących zobowiązań handlowych.

  1. W jaki sposób można korzystać z faktoringu odwrotnego?
  2. Jaki faktoring odwrotny jest najlepszy?
  3. Czy faktoring odwrotny wpływa na postrzeganie firmy jako wiarygodnego partnera biznesowego?

Faktoring odwrócony eliminuje więc konieczność proszenia się o kredyt kupiecki, co zwiększa płynność finansową przedsiębiorstwa. Największe korzyści z tej usługi odniosą firmy, które kupują towar, za który muszą zapłacić w ciągu kilku dni, a jednocześnie same muszą czekać nawet kilka tygodni na uregulowanie płatności przez własnych klientów.

W jaki sposób można korzystać z faktoringu odwrotnego?

Istotną zaletą korzystania z faktoringu odwróconego jest to, że nawet jeżeli dostawca wprowadzi krótkie terminy płatności, to nie trzeba się będzie martwić o to, z jakich pieniędzy opłacić fakturę. Wystarczy po prostu przekazać fakturę zakupową wybranej firmie oferującej faktoring odwrotny, a pieniądze pojawią się na koncie wystawcy faktury jeszcze tego samego dnia. Jeżeli chodzi o termin, w jakim przedsiębiorca będzie musiał uregulować należności, to w zależności od warunków podpisanej umowy, może on wynieść nawet 24 miesiące. W takim przypadku kwota zostanie rozłożona na niewielkie raty.

Jaki faktoring odwrotny jest najlepszy?

Wspomaganie płynności finansowej z wykorzystaniem faktoringu przyda się w sytuacji, gdy przedsiębiorca myśli o zakupie większej ilości towaru, co zazwyczaj pozwala uzyskać niższe ceny. Faktoring odwrócony pozwoli na terminowe regulowanie należności nawet w sytuacji, gdy na firmowym koncie nie ma w danym momencie środków. Trzeba tylko wybrać odpowiednią firmę faktoringową, aby można było skorzystać z najlepszych warunków. Informacje o polecanych usługach związanych z faktoringiem znajdziesz na stronie https://www.firmowakasa.pl/faktoring-odwrotny/.

Czy faktoring odwrotny wpływa na postrzeganie firmy jako wiarygodnego partnera biznesowego?

Niektórzy przedsiębiorcy obawiają się, że ze względu na korzystanie z faktoringu przestaną być postrzegani jako wiarygodni partnerzy biznesowi. W praktyce jednak działa to odwrotnie, bo to właśnie dzięki skróconym terminom płatności można zrobić dobre wrażenie na kontrahentach.

Dodaj komentarz