Które akcesoria do golfa przydają się podczas grania?

Które akcesoria do golfa przydają się podczas grania?

Które akcesoria do golfa przydają się podczas grania?

Każdego roku przybywa amatorów gry w golfa. Spowodowane jest to większą ilością pól czy popularyzacją sportu w telewizji. Dorośli coraz częściej zabierają do gry również dzieci. Golfista przed rozgrywką powinien pamiętać o odpowiednim sprzęcie. Jakie akcesoria do golfa najbardziej przydadzą się podczas grania?

Kije golfowe oraz piłki

Akcesoria do golfa to przede wszystkim wybór odpowiednich kijów. Podczas rozgrywki można wykorzystać ich aż 14. Amatorzy początkowo kupują mniejszą liczbę sztuk, ale z czasem okazuje się, że przyda się ich znacznie więcej. Różne kije służą do wykonywania innych operacji na polu. Przykładowo “Driver” jest najdłuższy i umożliwia najlepsze rozpoczęcie gry. Jest jednocześnie najlżejszy, dzięki czemu można posyłać piłkę na najdalsze odległości. Jest jednak mniej precyzyjny.

W przypadku uderzeń z bliższej odległości przydaje się “Woody”, zwłaszcza z przystrzyżonej trawy. Przy kończących uderzeniach nieoceniony jest “Putter”, który zapewnia największą dokładność. Wykonane z żelaza “Irony” są najliczniejsze i mają różne zastosowania. Różnią się długością oraz główką. Warto dołożyć również “Hybrydę”, którą łączy właściwości wielu kijów. Ważne są też odpowiednie piłeczki, odpowiednio ciężkie i o białej barwie. Należy pamiętać o ich odpowiedniej ilości, bo mają łatwość w gubieniu się. Dla pewności powinno ich być co najmniej 10.

Uporządkowanie akcesoriów

Akcesoria do golfa trzeba jakoś uporządkować. Duża liczba sprzętu nie pomieści się w rękach ani zwykłym plecaku. Torby golfowe posiadają specjalne komory na różne rodzaje kijów. Wyróżnia się m.in. standbagi oraz castbagi. Torba musi być obszerna, bo oprócz kijów dochodzi całe mnóstwo dodatkowych przedmiotów. Wystarczy wspomnieć o butelce na wodę, nieprzemakalnej odzieży, piłeczkach, sprzęcie pomocniczym, jedzeniu czy nawet parasolce. Wielkie pola do golfa mają wielkie powierzchnie, gdzie niełatwo jest szybko wrócić do siedziby. Trzeba być przygotowanym na każdą ewentualność.

Odzież oraz sprzęt dodatkowy

Do gry w golfa trzeba się też dodatkowo ubrać. Istnieją specjalne stroje, gdzie do koszulki z kołnierzykiem dochodzą długie spodnie. Ubranie do golfa bywa dość oficjalne, ale w cieple dni lepiej postawić na krótkie spodenki. Bardzo przydatna jest czapka, która chroni przed słońcem. W razie deszczowych dni warto dołożyć nieprzemakalny strój. Akcesoria do golfa to również cała masa sprzętu dodatkowego, którym może być:

  • odważnik na kij
  • cięższe kijki treningowe
  • dołek do puttowania
  • sprzęt do minigolfa

Wiele z nich pomaga w codziennych treningach. Inne z kolei ułatwiają poruszanie się po polu golfowym. Popularne są zwłaszcza specjalne wózki golfowe, dzięki którym można szybko przemieścić się z dołka do dołka.

Dodaj komentarz