Kto może ogłosić upadłość konsumencką? – Porady i wskazówki

Kto może ogłosić upadłość konsumencką? – Porady i wskazówki

Kto może ogłosić upadłość konsumencką? To pytanie zadaje sobie każdy, kto znalazł w trudnej sytuacji finansowej. Obecne czasy niejako wymuszają na nas życie na kredyt. Większość z nas ma liczne zobowiązania. Począwszy od sprzętu AGD na raty po kupno nowego mieszkania na kredyt. Aktualnie zaciąganie pożyczek wpisuje się w nasze życie na tyle mocno, że uznajemy to jako naturalną kolej rzeczy. Niemniej nie każdy z nas potrafi prawidłowo określić swoje możliwości kredytowe. Co więcej, banki i organizacje pozabankowe na każdym możliwym kroku kuszą nas ofertami nisko oprocentowanych pożyczek, które w rachunku końcowym są bardzo drogie. Sytuacja taka wpędza nas w spiralę, w której zaciągamy coraz więcej kredytów. W konsekwencji popadamy w problemy finansowe i sprawia, że stajemy się niewypłacalni.

Kto może ogłosić upadłość konsumencką? – Nadzieja dla zadłużonych

Na szczęście w sytuacji, kiedy nasze problemy są na tyle duże, iż nie jesteśmy w stanie regularnie spłacać swoich zobowiązań, możemy ubiegać się o tzw. upadłość konsumencką. Upadłość konsumencka to sądowy proces, podczas którego sąd może umorzyć w całości bądź w części długi i zobowiązania osoby zadłużonej. Kto zatem może ubiegać się o ogłoszenie upadłości konsumenckiej? Jak sama nazwa wskazuje, o ową upadłość mogą ubiegać się konsumenci. Wykluczone są osoby, prowadzące działalność gospodarczą. Dodatkową przesłanką, jaka musi zostać spełniona, jest okres niewypłacalności dłużnika. Osoba, która utraciła zdolność do spłaty kredytów, zobowiązań oraz pokrycie kosztów na bieżące utrzymanie w okresie co najmniej 3 miesięcy.

W jaki sposób z sukcesem zostać oddłużonym?

Nieuczciwe praktyki ze strony banków i ciągle rosnąca liczba firm pozabankowych stworzyła idealne warunki do łatwości zaciągania kredytów. W ostatnich latach liczba zadłużonych Polaków gwałtownie wzrosła. W związku z powyższą sytuacją zmodyfikowane zostało polskie prawo, które stwarza możliwość bezpiecznego wyjścia z długów. Warto jednak nie próbować samemu zwracać się do sądu.Mimo wszystko w takiej sytuacji warto udać się do specjalistów, którzy doskonale wiedzą kto może ogłosić upadłość konsumencką? Znają aktualne przepisy prawne i potrafią je z sukcesem wdrożyć w skuteczny plan działania. Taką pomoc można uzyskać u Przekredytowani.pl

Do grupy Przekredytowanych należą osoby, które pomogły wielu ludziom wyjść z długów oraz zacząć życie z nową kartą. Firma ma świadomość, gdy jesteśmy zadłużeni to ostatnią myślą, jaka przychodzi nam do głowy, jest inwestycja w usługi prawne. Na szczęście każdy, kto znalazł się w trudnej sytuacji finansowej, może zwrócić się o bezpłatną pomoc w formie porad, a także może poprosić o fachową analizę swojej sytuacji finansowej. Jeśli zdecydujemy się na dalszą współpracę, to możemy liczyć na przygotowanie niezbędnych w procesie dokumentów oraz reprezentowanie nas przed sądem. Co więcej, po wygranym procesie pomagają zrealizować postanowienia sądu takie jak, np. likwidacja majątku oraz realizacja harmonogramu spłaty zobowiązań. Jeśli w porę zdamy sobie sprawę, z tego w jak niebezpiecznej sytuacji finansowej się znajdujemy oraz trafimy na grono specjalistów bankowości, to mamy ogromne szanse na wyjście z długów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.