Kto dostanie kredyt gotówkowy? - TRUST.ORG.PL

Kto dostanie kredyt gotówkowy?

Kto dostanie kredyt gotówkowy?

Najogólniej rzecz ujmując, kredyt gotówkowy może w banku dostać absolutnie każdy, chociaż oczywiście nie jest to aż takie proste. Na samym początku trzeba jednak zaznaczyć, że wcale nie trzeba być klientem danego banku, by uzyskać pieniądze. Jest to okoliczność, dzięki której cała procedura może zostać skrócona i jej komplikacje zostaną zmniejszone, a często można liczyć też na lepsze warunki kredytowania, co jest dodatkową korzyścią, ale bynajmniej nie decyduje o tym, czy dostaniemy kredyt gotówkowy czy nie.

Gdyby było tak, że każda przypadkowa osoba może wejść do banku, złożyć wniosek o kredyt gotówkowy i go otrzymać, w ogóle nie pojawiłyby się firmy pożyczkowe, które oferują różnego rodzaju chwilówki. Muszą istnieć pewne ograniczenia i one oczywiście istnieją. Warto tutaj dodać, że stały klient banku często może liczyć na otrzymanie nie za dużych środków bez przejścia niemal żadnej procedury związanej z weryfikacją jego wniosku, więc jego większość takich kwestii nie dotyczy.

Zaleganie z płatnościami

W przypadku kredytów gotówkowych najważniejsze jest to, by nie być dłużnikiem rozumianym jako osoba, która zalega ze swoimi płatnościami, na przykład z rat kredytu w innym banku. Związane jest to z tym, że klient starający się o pieniądze najczęściej jest sprawdzany z wykorzystaniem Biura Informacji Kredytowej, które posiada rejestr wszystkich dłużników. Osoby tam widniejące mają minimalne szanse na uzyskanie pieniędzy. Warto jednak wiedzieć, że sam fakt posiadania zadłużenia nie oznacza, że nie można skorzystać z takiego produktu kredytowego. W niektórych bankach kredyt gotówkowy może być nawet brany na spłatę innych zobowiązań kredytowych w innych bankach. Wymagane w takich sytuacjach jest jednak udowodnienie swojej wypłacalności.

Stałe dochody

Banki zazwyczaj żądają, by osoba otrzymująca taki kredyt gotówkowy posiadała stałe dochody lub majątek przewyższający sumę kredytu. Dochody najłatwiej jest udowodnić swoim zeznaniem podatkowym. Ważne są tutaj przede wszystkim dochody netto, w stosunku do których często określana jest górna granica środków, jakie można pożyczyć.

Dodaj komentarz