Księgowa Katowice – komu warto powierzyć pieczę nad finansami firmy?

Księgowa Katowice – komu warto powierzyć pieczę nad finansami firmy?

Księgowa Katowice – komu warto powierzyć pieczę nad finansami firmy?

Korzystanie z usług biur rachunkowości staje się coraz popularniejsze. To wygodna alternatywa zarówno dla jednoosobowych firm, jak i większych przedsiębiorstw, które ze względu na koszty nie chcą tworzyć nowego działu, aby zatrudniać księgowe na pełen etat.

Wśród dostępnych ofert biur nieruchomości trudno jednak znaleźć takie, które pomoże w załatwieniu wszystkich finansowych spraw. Dziś postanowiliśmy więc przyjść Wam z pomocą i podpowiedzieć, na co zwracać uwagę podczas poszukiwań właściwego miejsca oraz gdzie znaleźć fachową pomoc. Zapraszamy!

Czym tak właściwie jest biuro rachunkowe?

Według definicji biuro rachunkowe jest spółką lub jednoosobową działalnością gospodarczą, prowadzoną przez osobę fizyczną, które zajmuje się świadczeniem usług z zakresu szeroko rozumianej księgowości. Przedsiębiorstwo uprawnione jest najczęściej do prowadzenia ksiąg rachunkowych, uproszczonej księgowości oraz dokumentacji płacowej i kadrowej. Zawarcie umowy z biurem rachunkowym umożliwia zlecanie zadań, które przedsiębiorstwo obliguje się spełnić. Z reguły są to głównie obowiązki: z zakresu prawa podatkowego, prawa pracy, przepisów o ubezpieczeniu społecznym, przepisów z zakresu statystyki itp.

Warto przy tym wiedzieć, że odpowiedzialność podatkowa za ewentualne błędy biura rachunkowego ponosi zwykle przedsiębiorca. Nawet jeśli w umowie znajdzie się inny zapis (co nie często jest spotykane), to odpowiedzialność nie ciąży na biurze rachunkowym, a na przedsiębiorcy. Ważne jest zatem znalezienie zaufanego i sprawdzonego biura, w którym nie dojdzie do pomyłki.

Nowoczesna księgowa Katowice – wygodnie, szybko i bezpiecznie

Dobre biuro rachunkowe poznasz przede wszystkim po nowoczesnym podejściu do księgowości. Oznacza to, że z usług przedsiębiorstwa możesz skorzystać wygodnie – nawet bez wychodzenia z domu. Nie jest to jednak jedyny wyznacznik. Oprócz obowiązkowego posiadania certyfikatu nadanego przez Ministerstwo Finansów, właściwe biuro powinno wyróżnić się wieloletnim doświadczeniem na rynku i szeroką ofertą pomocy rachunkowej.

Cechy te spełnia nowoczesna księgowa Katowice, której biuro rachunkowe działa nie tylko w województwie śląskim, ale także innych największych, polskich miejscowościach. Oddziały zaufanego i sprawdzonego przez nas biura rachunkowego Petra24 znajdziesz m.in. w: Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku, Lublinie oraz Zielonej Górze. Wspomniani profesjonaliści pomogą Ci w księgowości tradycyjnie i online czy obsłudze z zakresu kadr i płac na najwyższym poziomie.

Koniecznie sprawdź ofertę Petra24 i zobacz, jak łatwo i przyjemnie można ogarnąć temat księgowości!

Dodaj komentarz