Kredyt gotówkowy czy pożyczka hipoteczna? - TRUST.ORG.PL

Kredyt gotówkowy czy pożyczka hipoteczna?

Jest wiele produktów finansowych, o których istnieniu mówi się mniej. Jednym z takich produktów jest pożyczka hipoteczna. Jest to nowoczesne rozwiązanie, z którego coraz chętniej korzystają kredytobiorcy. Sprawdź czym różni się od kredytu gotówkowego.

Pożyczka hipoteczna – co to jest?

Chwilówka czy kredyt gotówkowy to nie jedyne możliwości na sfinansowanie swoich celów. Pożyczka hipoteczna jest świetną ich alternatywą. Przeważnie tym mianem mylnie określany jest kredyt hipoteczny, a są to całkowicie różne formy kredytowania. Główna różnica polega na tym, że pożyczka hipoteczna może być zawarta na dowolny cel, zupełnie nie związany z nieruchomością. Ponadto, kredyt hipoteczny może zostać udzielony wyłącznie przez bank. Ponadto pożyczkę hipoteczną od kredytu odróżnia to, że ma zmienną stopę procentową.

Pożyczka hipoteczna nie posiada określonego celu, klient może wydać pieniądze na cokolwiek zechce. Jednak z pewnymi ograniczeniami. Pieniędzy nie można spożytkować na cele związane z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Pożyczka hipoteczna czy kredyt gotówkowy?

Oba sposoby finansowania mają zalety i wady, toteż przed dokonaniem ostatecznej decyzji warto skonsultować się z doradcą kredytowym. Ekspert z branży kredytowej będzie wstanie dobrać produkt idealny do potrzeb klienta.

Kredyt gotówkowy to rozwiązanie głównie dla osób, które nie chcą zaciągać dużych zobowiązań, a wystarczająca kwota leży w granicach 1tys. do 50tys. złotych. Ponadto będzie to produkt dla tych, którzy pieniędzy potrzebują szybko. Kredyty gotówkowe mogą zostać udzielone nawet w kilka minut, również przez Internet. Dodatkowym plusem jest fakt, że nie zawsze potrzebne są zaświadczenia o dochodach, czasem wystarczy jedynie oświadczenie kredytobiorcy o rzeczywistym dochodzie i miesięcznych kosztach utrzymania.

Pożyczka hipoteczna, to produkt, z którego chętnie skorzystają osoby chcące pożyczyć większe kwoty. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że pożyczka może wynosić nawet powyżej 100 tys. złotych. Specjaliści wskazują, że mogą to być kwoty do 80% wartości nieruchomości. Jednak pożyczka hipoteczna jest korzystna dla tych, którym się nie śpieszy. Procedura przyznania pożyczki jest zdecydowanie dłuższa i przypomina proces znany z wnioskowania o kredyt hipoteczny. Ponadto dostęp do niej będą mieć wyłącznie osoby posiadające prawo własności nieruchomości i założoną księgę wieczystą, ponieważ po przyznaniu pożyczki, bank ustanawia hipotekę umową na mieszkaniu lub innej nieruchomości kredytobiorcy będącą zabezpieczeniem pożyczki.

Podsumowując, oba rozwiązania są korzystne, jednak przed podjęciem decyzji warto wziąć pod uwagę pewne aspekty, które są całkowicie różne w obu produktach finansowych. Dlatego w trakcie rozważań należałoby skonsultować się z doradcą kredytowym.