Co możemy ubezpieczyć i dlaczego ubezpieczenie jest opłacalne? - TRUST.ORG.PL

Co możemy ubezpieczyć i dlaczego ubezpieczenie jest opłacalne?

Ubezpieczenia nie tylko dla przedsiębiorców

Choć ubezpieczenia kojarzą nam się głównie z osobami, które prowadzą działalność gospodarczą, to jednak nie są one zarezerwowane tylko dla takich osób. Z oferty ubezpieczeń skorzystać może tak naprawdę każdy, a wiele ofert sprawia, że ubezpieczyć możemy prawie wszystko. Najczęściej możemy jednak spotkać się z ubezpieczeniem OC i AC samochodu, ubezpieczeniem mieszkań oraz domów. Oferty ubezpieczycieli na tym jednak się nie kończą. Zanim jednak zdecydujemy się na odpowiednie ubezpieczenie, zastanówmy się, dlaczego to się opłaca oraz co możemy zyskać dzięki takiej usłudze? Wszystko zależy oczywiście od tego, co chcemy ubezpieczyć. Przyjrzyjmy się zatem najpopularniejszym ubezpieczeniom kupowanym przez Polaków.

Ubezpieczenie OC i AC samochodu

Jest to zdecydowanie najpopularniejszy wariant ubezpieczenia, ale tylko dlatego, że ubezpieczenie samochodu w Polsce jest obowiązkowe. Nie mniej jednak staje się ono niezwykle opłacalne, ponieważ chroni nas w przypadku wypadków, które nie są z naszej winy. Dodatkowo samochód można ubezpieczyć od awarii. Wtedy najczęściej możemy liczyć na pomoc mechanika nawet w trasie. Dodatkowo wariant AC ubezpieczenia pozwala nam uzyskać możliwość opłacenia naprawy, jeśli to my jesteśmy sprawcami wypadku. Samochód możemy również ubezpieczyć od gradu, kradzieży, czy też zniszczenia. Składka ubezpieczeniowa jest płacona przez nas co rok. Bardzo często jest jednak bardzo wysoka, przez co wiele osób nie decyduje się na dodatkowe ubezpieczenia.

Ubezpieczenie zdrowotne oraz ubezpieczenie na życie

Bardzo często przy wizytach lekarskich okazuje się, że zwykłe ubezpieczenie zdrowotne nam nie wystarczy. Może nie być ono wystarczające do zrefundowania kosztów leków oraz leczenia. W takim przypadku bardzo często ludzie decydują się na wykupienie prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego, które nie tylko często refunduje koszty leczenia, ale również uprawnia do prywatnych wizyt. Ich zdecydowanym plusem jest fakt, że najczęściej odbywają się one znacznie szybciej niż wizyty na NFZ. Z kolei na ubezpieczenie na życie najczęściej decydują się osoby starsze oraz schorowane. W ten sposób wiele osób zabezpiecza finansowo swoją rodzinę, ponieważ bardzo często polisa ubezpieczeniowa pozwala na pokrycie kosztów pogrzebu, czy innych wydatków.

Ubezpieczenie mieszkania i sprzętu

Ubezpieczenie mieszkania w wielu przypadkach może okazać się zbawienne. Nie jest ono oczywiście obowiązkowe, jednakże w przypadku różnych awarii, możemy liczyć na odszkodowanie, które pokryje koszty napraw. Dodatkowo mieszkanie możemy ubezpieczyć np. od kradzieży. Jeśli z kolei zależy nam na ubezpieczeniu konkretnego, wartościowego dla nas sprzętu to i takie ubezpieczenie jest możliwe. Sprzęt możemy ubezpieczyć od kradzieży, ale również od zniszczenia i innych uszkodzeń.