Aukcje kredytowe? To możliwe - TRUST.ORG.PL

Aukcje kredytowe? To możliwe

Kiedy potrzebna pożyczka gotówkowa

Serwisy prowadzące internetową aukcję kredytów powstały z myślą o klientach, którzy cenią swój czas oraz chcą uzyskać najatrakcyjniejsze warunki kredytowe. Otwarcie swojego konta w takim portalu powoduje, że banki rywalizują o klientów, składając coraz lepsze oferty. Nie trzeba przeglądać ogłoszeń w Internecie ani chodzić po informacje do placówek. Wszystkie oferty zgromadzone są w jednym miejscu, a dostęp do nich jest możliwy 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Otwarcie aukcji jest bezpłatne. Można wybrać rodzaj pożyczki, która nas interesuje. Dostępny jest kredyt gotówkowy, kredyt hipoteczny, pożyczka hipoteczna lub kredyt konsolidacyjny. Dodatkowo istnieje możliwość refinansowania już otwartego kredytu. Można zapisać się do kilku serwisów, jednak najlepiej wybrać jeden i pewny, z którym współpracuje większość banków lub te, które najbardziej nas interesują.

Serwis działa na zasadzie tradycyjnej aukcji, na której kupujący i sprzedający wspólnie ustalają cenę, gdzie ten pierwszy chce zaoferować jak najmniej, a drugi dostać jak najwięcej. Można to porównać do tak popularnych aukcji handlowych jak Allegro lub eBay. Na większości polskich portali najczęściej wybierane są kredyty hipoteczne, na drugim miejscu gotówkowe.

Można także licytować lokaty czy fundusze inwestycyjne, ale tego rodzaju aukcji jest niewiele. Wyraźnie widać, że Polacy chcą lub też muszą zaciągać kredyty mimo kryzysu finansowego, a banki chcąc odzyskać dobrą passę muszą oferować atrakcyjne warunki kredytowe. Od początku 2006 roku serwisy zyskały dużą popularność i cieszą się dużą liczbą użytkowników.

W przypadku aukcji kredytowych mamy do czynienia z pewną odwrotnością. Teraz klient oferuje, a bank się stara wygrać aukcję, nie odwrotnie, kiedy to klient starał się o przyznanie kredytu. Na aukcji wygrywa ten bank, który zaoferuje najniższe oprocentowanie. Ostatecznie jednak klient decyduje u kogo zaciągnie kredyt. Instytucja, która złoży najlepszą ofertę może dopełnić formalności również za pomocą Internetu. Dzięki temu zarówno ona, jak i klient pozbawieni są dodatkowych kosztów transakcji.

Dodaj komentarz