Kredyt z niską zdolnością kredytową – czy jest możliwy?

Kredyt z niską zdolnością kredytową – czy jest możliwy?

Kredyty tanieją, ale niedługo ciężko będzie komukolwiek je zaciągać. Niska zdolność kredytowa wśród Polaków jest bardzo często spotykana, co może w wielu sytuacja mieć nieprzyjemne konsekwencje. Nikt w końcu nie chciałby poświęcić czasu na wnioskowanie w banku o kredyt, aby później zostać z niego odprawionym z kwitkiem. Tylko czy niska zdolność kredytowa rzeczywiście uniemożliwia otrzymanie kredytu? Czy pożyczka dla zadłużonych jest dobrą alternatywą?

Jak zwiększyć swoje szanse na otrzymanie kredytu?

Banki podchodzą do oceny zdolności kredytowej mniej rygorystycznie, niż jeszcze jakiś czas temu. Mimo to niska zdolność kredytowa zawsze będzie sporą przeszkodą na drodze do otrzymania wymarzonego kredytu. Ten problem można jednak przynajmniej częściowo zminimalizować, jeśli nie całkowicie rozwiązać.

Dobrym rozwiązaniem jest chociażby skontaktowanie się z pośrednikiem kredytowym. Z reguły dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu są oni w stanie pozyskać kredyt tam, gdzie sam kredytobiorca by poległ.

Jest to zdecydowanie lepsza opcja, niż wnioskowanie do wielu różnych banków jednocześnie i liczenie, że któryś z nich spojrzy na nas łaskawszym okiem. Z każdym kolejnym zapytaniem tylko coraz bardziej szkodzimy swojej zdolności kredytowej i utrudniamy przyszłe próby uzyskania kredytu.

Jeśli nie chcemy zwracać się do pośrednika kredytowego, możemy pomyśleć nad podwyższeniem swojej zdolności kredytowej. Nie jest to jednak łatwy ani prosty proces. Podwyższenie swoich zarobków czy obniżenie wydatków i zobowiązań brzmi prosto, ale ciężko to w rzeczywistości wykonać.

Można rozważyć więc na przykład zrezygnowanie z nieużywanych bądź mało używanych kart kredytowych lub limitów odnawialnych. Długoterminowo ciekawą opcją jest także zaciąganie niewielkich, tanich kredytów i pożyczek, które jesteśmy pewni, że będziemy w stanie terminowo spłacić. W ten sposób zbudujemy sobie bardziej pozytywną historię kredytową.

Pożyczki alternatywą dla kredytów

Kiedy kredytu po prostu w danej sytuacji uzyskać się nie da, ratunkiem może być pożyczka dla zadłużonych. Z reguły pożyczka gotówkowa udzielana jest na bardziej liberalnych zasadach niż kredyt w banku, zabiera także znacznie mniej czasu i wymaga mniej formalności.

Takie pożyczki są co prawda z reguły droższe niż kredyty, ale znaleźć można wśród nich także bardzo atrakcyjne finansowo oferty. Nie trzeba się też obawiać w większości przypadków odmowy ze strony firmy pożyczkowej.

Pożyczki cieszą się pewną złą sławą, ale wbrew pozorom potrafią być bardzo bezpieczne i opłacalne. Ważne jest jednak, aby zaciągać je z głową i uważać na to, czy rzeczywiście dana oferta jest taka korzystna, jak się wydaje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.