Kredyt samodzielnie czy z doradcą finansowym - co wybrać?

Kredyt samodzielnie czy z doradcą finansowym – co wybrać?

Kredyt samodzielnie czy z doradcą finansowym – co wybrać?

Kiedy potrzebny jest nam na przykład kredyt gotówkowy na niewielką sumę, zazwyczaj zbyt długo się nie zastanawiamy, a po prostu składamy szybki wniosek online w swoim lub innym banku. Inaczej jest jednak w przypadku zobowiązań na większe kwoty, szczególnie kredytów mieszkaniowych. W ich przypadku, kiedy już zdecydujemy, że chcemy je zaciągnąć, stajemy przed kolejną bardzo istotną decyzją. Mianowicie musimy wybrać, czy będziemy próbowali otrzymać kredyt samodzielnie, czy zaangażujemy w to specjalistę.

Doradca finansowy to doświadczony ekspert, który charakteryzuje się szeroką wiedzą z zakresu finansów i bankowości, a także świetną znajomością aktualnych ofert na polskim rynku usług finansowych. Co lepiej wybrać – zaciąganie kredytu samodzielnie czy skontaktowanie się z nim w celu uzyskania profesjonalnego wsparcia?

Kredyt z doradcą – szybciej, wygodniej i korzystniej

Samodzielne zaciąganie kredytu bywa uciążliwym procesem. Zwłaszcza, jeśli mowa o bardziej skomplikowanych typach kredytów, takich jak chociażby bardzo popularny w Polsce kredyt hipoteczny. Łatwo jest o pomyłkę, zarówno podczas wyboru konkretnej oferty, jak i załatwianiu wszystkich związanych z nią formalności, takich jak między innymi gromadzenie potrzebnych dokumentów i wypełnianie wniosku kredytowego. W rezultacie można przedłużyć czas oczekiwania na rozpatrzenie wniosku, doprowadzić do jego odrzucenia bądź niepotrzebnie przepłacać na zbyt drogim zobowiązaniu.

Sytuacja wygląda zupełnie inaczej w przypadku, kiedy w zaciągnięciu kredytu pomaga profesjonalny doradca finansowy Kraków. Przede wszystkim w pierwszej kolejności dokładnie analizuje on potrzeby i wymagania danego kredytobiorcy, a następnie wylicza jego zdolność kredytową. Następnie na podstawie uzyskanych informacji selekcjonuje najlepszą ofertę kredytu i przedstawia ją klientowi. Na tym nie kończy się jego wsparcie – doradca również chętnie i merytorycznie odpowiada na wszelkie pytania związane z ofertą, a także wspiera w uzyskaniu kredytu. Między innym pomaga w wypełnieniu prawidłowo wniosku o kredyt i jego złożeniu.

Pomoc eksperta nic nie kosztuje

Warto wiedzieć, że niezależni doradcy finansowi współpracują z dużą ilością banków na zasadach bardzo korzystnych dla klientów. Działa to w ten sposób, że doradca nie pobiera od kredytobiorcy bezpośrednio żadnej przedpłaty czy wynagrodzenia, więc z punktu widzenia klienta pomoc jest mu udzielana całkowicie bezpłatnie.

Wynagrodzenie doradców pochodzi z prowizji od kredytu, wypłacanych im przez banki. Motywuje ich to do jeszcze lepszej i skuteczniejszej pracy, ponieważ dochodzi do wypłaty prowizji jedynie w sytuacji, kiedy klient będzie zadowolony z oferty i zdecyduje się zaciągnąć dany kredyt.

Ekspert Finansowy Kraków
ul. Bracka 2
31-005 Kraków
woj. małopolskie

Dodaj komentarz