Kredyt na start biznesu | Kredyt dla firm od pierwszego dnia działalności

Kredyt na start biznesu – czyli jak uzyskać kredyt dla firm od pierwszego dnia działalności

Kredyt na start biznesu – czyli jak uzyskać kredyt dla firm od pierwszego dnia działalności

Marzysz o założeniu własnej działalności, ale brakuje Ci pieniędzy na sfinansowanie swoich planów? Prowadzenie własnej firmy może być bardzo kosztowne szczególnie w pierwszych etapach jej działalności. Nie każdy z nas może posiadać wystarczająco dużo środków, aby sfinansować start swojego biznesu. Rozwiązaniem może okazać się kredyt dla firm od pierwszego dnia działalności. Dzięki niemu możemy zyskać wystarczającą ilość środków, aby pójść na swoje i cieszyć się rozwijaniem swoich pasji i byciem niezależnym.

Kredyt dla firm od pierwszego dnia działalności – czy to możliwe?

Otrzymanie kredytu dla nowo powstałej firmy nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Osoby, które dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z prowadzeniem biznesu, muszą uzbroić się w cierpliwość. Większość banków oferuje kredyty firmom, które działają przynajmniej pół roku na rynku i mogą pochwalić się dobrą kondycją finansową i regularnymi dochodami. Dodatkowo niezbędne są także wyciągi z kont firmowych i deklaracja podatkowa za poprzedni rok. Nowo powstałe przedsiębiorstwa nie mają możliwości dostarczenia tych wszystkich dokumentów. Co w takiej sytuacji? Czy możliwe jest otrzymanie kredytu, który sfinansuje otwarcie nowej działalności?

Jeśli masz dobry pomysł na biznes, to możesz liczyć na kredyt. Wystarczy, że trochę pokombinujesz i dokładnie przejrzysz oferty banków. Tradycyjne banki niechętnie udzielają kredytów niedoświadczonym przedsiębiorcom, a jeśli już to nie są to korzystne oferty. Na kredyt dla firm od pierwszego dnia działalności możesz za to liczyć w prywatnych firmach pożyczkowych. Poszukaj rzetelnej firmy, która oferuje tego rodzaju kredyt i złóż wniosek. Pożyczki w takich miejscach nie wymagają wypełnienia i dostarczenia tylu dokumentów i łatwiej jest tam dostać pieniądze, które posłużą nam np. na zakup sprzętu do firm i wynajem lokalu. Taki zastrzyk gotówki może bardzo ułatwić rozwój biznesu w pierwszych fazach jego istnienia i dać szansę na rozwój.

Dokumenty niezbędne do otrzymania kredytu

Aby uzyskać kredyt na start dla firm, musisz przygotować kilka podstawowych dokumentów. Niezbędny może okazać się biznesplan, który udowodni instytucji finansowej, że nasz pomysł na biznes ma szansę na sukces. Dodatkowo trzeba zgromadzić podstawowe dokumenty takie jak dokument tożsamości, dokumenty założycielskie firmy takie jak potwierdzenie zgłoszenia się do Centralnej Ewidencji Informacji o Działalności Gospodarczej, potwierdzenie nadania NIPu oraz numeru REGON.

Dodaj komentarz