Konsolidacje pozabankowe - nowe możliwości | Konsolidacje pożyczek

Konsolidacje pozabankowe – nowe możliwości

Konsolidacje pozabankowe – nowe możliwości

Uwolnienie rynku usług i produktów finansowych spowodowało pojawienie się nowych rozwiązań i możliwości dla klientów. Konsolidacje pozabankowe są jednym z tych produktów które mogą być poszukiwanym produktem na tym dynamicznym rynku.

Już nie tylko banki

Produkty i usługi finansowe, w tym pożyczki, mogą być oferowane przez firmy które nie są bankami. Jednak również i te jednostki są zobligowane do respektowania ustawy o kredycie konsumenckim. Ustawodawca nakazuje w nim informować potencjalnych klientów o całkowitym koszcie pożyczki, który wyrażony jest w tzw Rzeczywistej Rocznej Stopie Oprocentowania (RRSO). Jest to jeden z elementów systemu zabezpieczenia konsumentów przed nadużyciami na rynku finansowym.
Konsolidacje zobowiązań finansowych pozabankowych może pełnić pożyczka której regulacja odbywać może się ratalnie. To propozycja produktu finansowego komercyjnych pozabankowych instytucji finansowych który może pełnić funkcję konsolidacyjną i być rozwiązaniem problemu spłacania kilku kredytów czy pożyczek przez jedna osobę.

Dynamiczny rozwój pożyczek pozabankowych doprowadził do powstania bardzo dużej grupy ludzi posiadających wiele pożyczek w wielu instytucjach pozabankowych. Jest to sytuacja bardzo niekomfortowa. Można spotkać się również ze zjawiskiem „spirali zadłużenia”.

Rozwiązaniem mogą być produkty bankowe. Banki nie oferują rozwiązań konsolidacyjnych dla pożyczek udzielanych przez instytucje pozabankowe (tzw.: parabanki) jednak taką funkcję może spełnić pożyczka gotówkowa którą spłaca się na zasadzie comiesięcznych rat. Przy odpowiedniej optymalizacji takiego produktu można osiągnąć cele jakie stawia się przy kredytach konsolidacyjnych. Te cele to przede wszystkim zmniejszenie comiesięcznych obciążeń wynikających z wszystkich zobowiązań wobec instytucji finansowych oraz komfort polegający na spłacie jednej a nie wielu i to często różnych rat. Zmniejszenie wymiaru wysokości raty powoduje wydłużenie okresu spłat. Jednym z warunków uzyskania tego typu pożyczki jest pozytywna historia wnioskodawcy w Bankowej Informacji Kredytowej.

Dodaj komentarz