Konsolidacja zadłużenia - wady i zalety - TRUST.ORG.PL

Konsolidacja zadłużenia – wady i zalety

Konsolidacja zadłużenia – wady i zalety

Jednym z głównych celów konsolidacji zadłużenia jest uproszczenie Twoich finansów. Posiadanie wielu długów, jak wielu ludzi w dzisiejszych czasach, może być trochę kłopotliwe. Wyobraź sobie, że masz trzy długi – debet na rachunku bieżącym, kartę kredytową i kartę sklepową. Prawdopodobnie od każdego z tych długów naliczane są różne stopy procentowe. Jest również prawdopodobne, że jesteś winien różne kwoty za każdy z tych długów. Oba te czynniki mogą sprawić, że trudno jest mieć jasną wizję tego, kiedy będziesz wolny od długów. Jeśli dokonujesz tylko minimalnych płatności, dużo więcej odsetek zostanie dodanych do tego długu, zanim w końcu go spłacisz.

Ponadto, może być trudno zaplanować budżet dla wielu różnych płatności zadłużenia, zwłaszcza jeśli wychodzą one z konta na różnych etapach miesiąca. Jednym z rozwiązań jest zorganizowanie wszystkich płatności za długi, aby opuścić swoje konto w tym samym dniu. Innym rozwiązaniem jest przekształcenie wszystkich długów w jeden dług – z kredytem konsolidacyjnym, będziesz musiał dokonać tylko jednej płatności w miesiącu.

Zalety kredytu konsolidacyjnego

Prawdopodobnie łatwiej będzie Ci dokonywać jednej miesięcznej spłaty zadłużenia, niż wielu różnych. Radzenie sobie z jednym wierzycielem może być również prostsze niż rozmowa z wieloma wierzycielami – zwłaszcza jeśli miałeś problemy z wierzycielem w przeszłości. Opracowywanie miesięcznego budżetu może stać się łatwiejsze, jeśli ma się jasne pojęcie o tym, jaka kwota będzie pobierana co miesiąc i kiedy. Powinieneś również mieć jasną wizję daty, kiedy będziesz wolny od długów. To może być prawdziwe skupienie do pracy w kierunku, zamiast czuć się jak twoje długi będzie wisieć wokół na zawsze.

Jeśli jesteś w stanie zabezpieczyć kredyt konsolidacyjny z niższym oprocentowaniem niż poprzednie długi, to jeszcze lepiej! Nie tylko będziesz miał prostsze finanse; Twój dług będzie rosnąć wolniej. Możesz również rozłożyć spłatę kredytu konsolidacyjnego na dłuższy okres. To powinno zmniejszyć Twoje miesięczne płatności. Chociaż, należy pamiętać, że będziesz płacić więcej w odsetkach ogółem, jeśli to zrobisz.

Wskazane jest, aby zobaczyć, co byś zapłacił bez kredytu konsolidacyjnego i zastanowić się, czy naprawdę chcesz korzyści z niższych płatności miesięcznych, jeśli oznacza to płacenie więcej odsetek w dłuższej perspektywie.

Wady kredytu konsolidacyjnego dla zadłużonych

Nie zawsze jest możliwe, aby znaleźć kredyt konsolidacyjny zadłużenia będziesz akceptowane dla. To naprawdę zależy od tego, ile potrzebujesz pożyczyć i jaka jest Twoja historia kredytowa, a także od innych czynników, takich jak dostępność kredytów w danym momencie. Należy pamiętać, że posiadanie wielu wniosków o kredyt konsolidacyjny pod rząd nie wygląda dobrze na twojej kartotece kredytowej i może wpłynąć na twoje szanse na uzyskanie rozsądnie wycenionego kredytu przez następne kilka lat.

Konsolidacja zadłużenia i pożyczki konsolidacji zadłużenia nie są tak naprawdę odpowiednie dla każdej sytuacji – na przykład, jeśli jesteś pracownikiem sezonowym, lub twój dochód jest nieregularny, możesz nie chcieć zobowiązania regularnych spłat. Konsolidacja zadłużenia jest naprawdę odpowiednia tylko dla osób, które chcą uprościć swoje finanse i mogą zobowiązać się do dokonywania spłat kredytu. Jeśli masz problemy z zadłużeniem, takie jak brak płatności lub zaległości w spłacie, możesz rozważyć plan zarządzania długiem lub inne rozwiązanie problemu zadłużenia.

Czym jest pożyczka konsolidacyjna?

Konsolidacja długów ma na celu ułatwienie spłaty wielu form zadłużenia. Na przykład, jeśli masz zaległe salda na trzech kartach kredytowych i karcie sklepowej, masz do czynienia z dwoma problemami:

  • Prawdopodobnie płacisz dość wysoką stopę procentową na każdej oddzielnej umowie
  • Musisz zarządzać wieloma płatnościami, co oznacza dodatkowy kłopot dla Ciebie
  • W takim przypadku dobrym pomysłem może być pożyczka konsolidacyjna. Bierzesz osobistą pożyczkę i używasz jej do spłacenia innych długów. W ten sposób masz tylko jedną miesięczną spłatę, o którą musisz się martwić, a pożyczka osobista często będzie miała niższe oprocentowanie w stosunku do innych form zadłużenia, więc możesz też zaoszczędzić pieniądze.

Często są one formą niezabezpieczonej wierzytelności, co oznacza, że nie musisz być właścicielem domu lub narażać swojej własności na ryzyko, aby się zakwalifikować, chociaż zabezpieczone pożyczki konsolidacji zadłużenia są również dostępne. To są podstawy pokryte, ale istnieje wiele więcej informacji na naszej stronie, jak uzyskać kredyt konsolidacyjny zadłużenia, jak również przewodnik do pracy się, kiedy kredyt konsolidacyjny zadłużenia jest dobrym pomysłem dla Ciebie.

Warto również zauważyć, że pożyczka nie jest jedynym sposobem, aby to zrobić – istnieją inne opcje konsolidacji, takie jak karty transferu salda, które są objęte w link powyżej.

Jak bardzo konsolidacja zadłużenia wpływa na Twoją ocenę kredytową?

Istnieje kilka sposobów, w jaki może to wpłynąć na Twoją ocenę kredytową – ogólnie rzecz biorąc, ubieganie się o pożyczkę konsolidacyjną, a następnie jej spłacanie, spowoduje niewielki spadek Twojej oceny w krótkim okresie, a następnie jej wzrost w miarę spłacania.

Wpływ krótkoterminowy

Istnieją dwa sposoby, w jakie Twoja ocena punktowa może zostać dotknięta w krótkim okresie czasu.

Po pierwsze, rozglądanie się za pożyczką może mieć wpływ na Twoją ocenę kredytową, choć jest to skomplikowane. Niektórzy kredytodawcy przeprowadzają tak zwane miękkie wyszukiwanie kredytowe, kiedy oferują Ci ofertę. Nie jest to widoczne dla innych kredytodawców i nie ma wpływu na Twoją ocenę punktową.

Jednak twarde wyszukiwanie kredytowe lub twarde zapytanie – z którego firma może skorzystać, gdy składasz wniosek – pojawia się w Twojej historii kredytowej. Duża liczba odrzuconych trudnych zapytań nie wygląda dobrze w oczach innych kredytodawców, więc może to wpłynąć na Twoją ocenę punktową.

Dobrym sposobem na ochronę swojej historii kredytowej podczas poszukiwania kredytu było poproszenie kredytodawcy o ofertę, tak aby można było zobaczyć, jaką ofertę zaproponuje przed złożeniem formalnego wniosku.

Innym czynnikiem jest to, że zamknięcie starych kont może negatywnie wpłynąć na Twoją ocenę punktową. Dzieje się tak z dwóch powodów – po pierwsze, kredytodawcy lubią kredytobiorców, którzy utrzymują otwarte konta przez długi czas. Po drugie, zamknięcie kart kredytowych oznacza, że masz mniej kredytów do dyspozycji. Oznacza to, że Twój wskaźnik wykorzystania kredytu (kwota dostępnego dla Ciebie kredytu, który wykorzystałeś) prawdopodobnie spadnie.

Nie musisz jednak zamykać starych kont – jeśli wolisz, możesz zachować je otwarte (co nie wpłynie na Twój limit kredytowy), ale unikać korzystania z nich.

Skutki długoterminowe

Po pierwsze, kredyt konsolidacyjny, który pomoże Ci spłacać kredyty w terminie, będzie miał pozytywny wpływ na Twoją ocenę punktową. Kredytodawcy lubią widzieć kredytobiorców, którzy są na szczycie swoich płatności zadłużenia, gdy rozważają, czy zaoferować Ci nową linię kredytową.

Drugą zaletą jest to, że pożyczka konsolidacyjna może pomóc Ci zapłacić mniej odsetek, co oznacza, że możesz spłacić dług szybciej. Ponownie, to prawdopodobnie poprawi Twoją ocenę punktową.

Jak długo konsolidacja długów pozostaje w raporcie kredytowym?

Fakt, że zaciągnąłeś kredyt konsolidacyjny pozostanie w Twojej historii kredytowej przez dłuższy czas – ale prawdopodobnie będzie to korzystne (zakładając, że spłacałeś kredyt w całości i na czas). Trudne wyszukiwania (wspomniane powyżej) zostaną wymazane z Twojej historii kredytowej po roku. A jeśli nie spłacisz kredytu lub spóźnisz się z płatnościami, zapis tego zdarzenia zostanie wymazany po sześciu latach.

Czy mogę nadal korzystać z moich kart kredytowych po zaciągnięciu kredytu konsolidacyjnego?

Technicznie rzecz biorąc, możesz – choć oczywiście ryzykujesz ponowne powstanie problemu, z którym zaczynałeś. Ogólnie rzecz biorąc, ludzie używają pożyczek konsolidacyjnych jako sposobu na przejęcie kontroli nad swoimi finansami, w celu całkowitego wyjścia z długów. Korzystanie z nowego długu pokonuje cel, a ponieważ może to być tak kuszące, wiele osobistych witryn finansowych zaleca, aby zachować swoje konta kart kredytowych otwarte, ale wyciąć karty w górę. Celem jest, aby salda kart kredytowych pozostały na poziomie zerowym.

Czy po konsolidacji zadłużenia mogę jeszcze kupić dom?

Absolutnie, ale jak każdy rodzaj pożyczki, niespłacona pożyczka konsolidacyjna może wpłynąć na kwotę, którą jesteś w stanie pożyczyć. Jeśli masz już dużo niespłaconych kredytów, kredytodawca hipoteczny może nie być tak chętny do udzielenia Ci dalszego kredytu. Jednak, ponieważ dobry kredyt konsolidacji zadłużenia po prostu zastępuje jedną formę długu inną, jest mało prawdopodobne, aby miało to znaczący wpływ.

Kluczowe korzyści z konsolidacji zadłużenia, które musisz znać

Niezależnie od tego, czy chodzi o kupno nowego samochodu, czy o opłacenie edukacji, długi się zdarzają i mogą szybko doprowadzić do wysokiego oprocentowania i trudnych do opanowania miesięcznych rachunków na kartach kredytowych lub pożyczkach. Chociaż czasami jest to nieuniknione, liczy się to, jak zdecydujesz się radzić sobie z długiem.

Konsolidacja zadłużenia jest jedną z istniejących strategii, która może sprawić, że zarządzanie długiem stanie się o wiele prostsze, dzięki zebraniu całego zadłużenia w jedną płatność. To często pochodzi z niższym oprocentowaniem niż to, co płaciłeś każdego miesiąca przed, a także dając swój wynik kredytowy ładny impuls, wśród innych korzyści.

Zamień kilka płatności w jedną płatność

Konsolidacja zadłużenia sprawia, że spłacanie długu jest o wiele prostsze i może nawet skutkować niższymi miesięcznymi płatnościami ze względu na dłuższy okres spłaty. Jeśli jesteś jak większość ludzi z wieloma saldami kart kredytowych, konsolidując wszystko w jedno źródło poczujesz się jakby ciężar został zdjęty z twoich barków. Oczywiście, twój dług nadal istnieje i nie został magicznie zredukowany, ale z wieloma terminami płatności teraz odszedł, możesz skupić się tylko na jednym źródle długu.

Niższe stopy procentowe

Większość niezabezpieczonych długów – zwłaszcza z kart kredytowych – będzie miała wysokie oprocentowanie, które może znacznie zwiększyć dług, który musisz spłacać każdego miesiąca. Spłacając wiele wysokooprocentowanych rachunków dłużnych i przekształcając je w jedno, będziesz płacić mniej w dłuższej perspektywie, zabezpieczając niższe oprocentowanie na nowym, pojedynczym koncie, jeśli masz dobry lub doskonały kredyt.

Mniej stresu

Konsolidacja długu w jedną, łatwą do spłacenia ratę znacznie zmniejszy Twój stres i pomoże pozbyć się bałaganu, który może być odczuwalny w przypadku wielu rat. Sprawy finansowe, takie jak zadłużenie, są znane z tego, że prowadzą do stresu, ale nie muszą. Przejmując kontrolę nad swoimi finansami i pozwalając sobie na utrzymanie się na szczycie jednej miesięcznej płatności zadłużenia, oczyścisz swój umysł i znajdziesz się w lepszej sytuacji finansowej.

Szybsza spłata

Nierzadko zdarza się, że salda kart kredytowych mają lata, zanim zostaną w pełni spłacone. Po tym wszystkim, karty kredytowe zarabiają odsetki od tego, co jesteś winien, więc kredytodawców nie obchodzi, czy zajmie Ci to 5 lat, aby spłacić dług, czy 20. Zaletą konsolidacji zadłużenia jest to, że proces konsolidacji bierze pod uwagę wiele czynników przy ustalaniu długości pożyczki, takich jak dochody, ocena kredytowa i ile jesteś winien, aby wymyślić rozsądny plan spłaty. Z tego właśnie powodu, pożyczki konsolidacyjne mają krótszy okres spłaty.

Przemyślenia końcowe

Podobnie jak w przypadku każdego innego kroku finansowego, będziesz chciał dokładnie ocenić swoją sytuację, aby określić, czy jest to najlepszy ruch dla Ciebie, ale istnieją znaczne zyski, które można mieć dzięki konsolidacji zadłużenia, co sprawia, że warto rozważyć tę opcję.

To przyniesie razem swoje źródła długu w jeden prosty płatności miesięcznych z niższym oprocentowaniem, może pomóc zwiększyć swój wynik kredytowy, i to pozwoli Ci skupić się na innych, ważniejszych rzeczy.

Konsolidacja zadłużenia w skrócie

Jeśli masz problemy finansowe i przechodzisz przez trudne czasy finansowe, to jest niezwykle ważne, aby natychmiast się tym zająć. Może się okazać, że trzeba rozważyć zaciągnięcie krótkoterminowej pożyczki, a może pożyczka dla zadłużonych na złe kredyty, aby przewietrzyć się w najbliższym czasie, a może trzeba szukać innych środków. Pożyczki krótkoterminowe są jednak drogie i nie mogą służyć jako długoterminowe rozwiązanie dla trwałych kłopotów finansowych.

Może się wydawać, że po prostu nie ma sposobu na wyjście z cyklu zadłużenia, w którym się znajdujesz. Istnieją jednak firmy i organizacje charytatywne, które mogą pomóc Ci zarządzać długami skutecznie i w bardziej przystępny sposób.

Konsolidacja długów w skrócie, jest wtedy, gdy osoba z zaległymi długami konsoliduje swoje istniejące zobowiązania i długi w jeden, bardziej zarządzany, bardziej przystępny plan płatności miesięcznych. Jest to zazwyczaj ostatnia deska ratunku dla wielu ludzi, którzy znajdują się na końcu wędki, jeśli chodzi o przyszły kredyt. Ważne jest jednak, aby poinformować swoich wierzycieli tak szybko, jak to możliwe, że szukasz konsolidacji zadłużenia, czy są one online bezpośredni kredytodawca, dostawca karty kredytowej lub w inny sposób.

Często zdarza się, że osoby znajdujące się w takiej sytuacji nie mają innego wyboru, jak tylko zwrócić się do pożyczek konsolidacyjnych, które różnią się w swojej naturze od pożyczek na złe kredyty. Alternatywnie, firma zarządzająca długami może uzgodnić z pożyczkobiorcą zadłużonym i jego wierzycielami przejęcie długu, aby pomóc im wyczyścić to, co są winni.

Dlaczego jestem zadłużony?

Ludzie często znajdują się w pozycji długu nie do odrobienia z wielu powodów, w tym:

– Zaczynając od jednego długu, którego nie mogą spłacić, więc biorą krótkoterminową pożyczkę, której ostatecznie nie mogą pokryć albo
– Mają wiele miesięcznych zobowiązań i tracą pracę
– Rozstanie z partnerem lub jego śmierć, który pomagał pokrywać wydatki, długi i rachunki
– Nieodpowiedzialne podejście do pieniędzy i wydatków
– Życie “z dnia na dzień” i pojawienie się nagłej potrzeby (np. konieczność pokrycia drogich rachunków za leczenie w nagłych wypadkach)

W tego typu sytuacjach, wiele osób będzie zwracać się do rozwiązań konsolidacji zadłużenia w takim czy innym wydaniu. Konsolidacja zadłużenia jest metodą zarządzania długiem, która łączy różne długi, w tym karty kredytowe i sklepowe, płatności za finansowanie samochodu, a następnie tworzy jedną skonsolidowaną pożyczkę.

To, czy konsolidacja pożyczek osobistych jest dla Ciebie dobrym wyborem, zależy od wielu czynników, takich jak ogólna kwota zadłużenia, aktualnie wymagane miesięczne płatności, Twój całkowity dochód i plan zarządzania długiem.

Dlaczego warto konsolidować pożyczki osobiste?

  • Konsolidacja zadłużenia może być dobrym wyborem dla Ciebie z wielu powodów. Przede wszystkim, konsolidacja zadłużenia może złagodzić stres i obawy, że w najgorszych okolicznościach możesz stracić swój dom, samochód i rzeczy osobiste.
  • Zamiast mieć wiele płatności, aby martwić się o każdym miesiącu, Twój refinansowane pożyczki pozwoli Ci zrobić tylko jedną płatność miesięczną. Jest to znacznie łatwiejsze do zarządzania, a nawet może upoważnić Cię do podjęcia większej odpowiedzialności za swoje finanse.
  • Łatwo jest przegapić płatności, gdy trzeba się martwić o wiele różnych płatności i zobowiązań, w przeciwieństwie do jednego skonsolidowanego rachunku miesięcznego dla jednego dłużnika. Z jednym rachunkiem, prawdopodobnie łatwiej będzie płacić konsekwentnie i na czas. To może pomóc Ci podnieść nieco swoją ocenę kredytową, co może pomóc Twojej przyszłości finansowej i sprawić, że znów staniesz na nogi w przyszłości.
  • Konsolidacja zadłużenia może również pomóc w otrzymaniu niższego oprocentowania na planie. Jeśli osoba ma sześć miesięcznych płatności, stopy procentowe mogą być bardzo wysokie na niektórych kredytów. Firmy konsolidacji zadłużenia oferują obniżone stopy procentowe, które mogą pomóc Ci obniżyć całkowitą płatność kredytu wraz z odsetkami.

Dodaj komentarz