Konsolidacja pożyczek

Konsolidacja pożyczek

Co może być powodem zaciągania pożyczek w instytucjach pozabankowych? Trudna sytuacja materialna, chęć posiadania czegoś, uzależnienie? Powodów, dla których tak wielu z nas korzysta z oferty firm, zajmujących się przyznawaniem pożyczek można by wymieniać mnóstwo. Faktem jest jednak, że z ich przyczyny coraz częściej wpadamy w spiralę zadłużenia. Zbyt niski dochód, uniemożliwiający uzyskanie kredytu konsumenckiego w banku na przejrzystych zasadach, a może historia kredytowa, świadcząca o skłonności do nieterminowego regulowania zobowiązań? Przyczyny, wobec których coraz częściej sięgamy po pożyczki pozabankowe, są różne i często mają za sobą tło w postaci trudnej sytuacji życiowej, chorobę, tragiczne zdarzenia. W sytuacji, gdy o pożyczkę można ubiegać się na uproszczonych zasadach weryfikacji zdolności kredytowej, wiele osób korzysta z tej możliwości w niewłaściwy sposób. Aby otrzymać pożyczkę, starają się zataić pewne informacje, które bezpośrednio dotyczą możliwości spłaty. Nawet, jeśli uda się przejść przez procedurę weryfikacyjną, warto zrozumieć, że nie będzie to sposób na poprawę swojej sytuacji.

Kto potrzebuje konsolidacji pożyczek?

Osoba, która już na starcie zdaje sobie sprawę z trudności, jakie czekają ją w związku ze spłatą wziętej pożyczki, z dużym prawdopodobieństwem będzie miała problem z terminową spłatą. Jeszcze gorzej sytuacja przedstawia się wtedy, gdy przy trudnościach ze spłatą pożyczki pojawia się pomysł, aby za pomocą kolejnej pożyczki spłacić poprzednią. Kłopotliwe staje się wnioskowanie o zbyt dużą kwotę. Jeżeli wnioskujemy o pożyczkę z zamiarem pożyczenia i spłaty określonej kwoty, niezbędnej w danej sytuacji, powinniśmy się trzymać swojej woli. Często jednak ulegamy “znakomitej” ofercie, która zachęca do wzięcia większej kwoty pożyczki. W taki sposób szybko można stać się posiadaczem kilku pożyczek, które trzeba będzie spłacić. Osoby, które doprowadziły do sytuacji, w której ciąży na nich kilka zobowiązań, mogą skorzystać z oferty konsolidacyjnej (sprawdź tu więcej na ten temat) dla pożyczek gotówkowych.

Jak to działa?

Konsolidacja pożyczek to przede wszystkim ograniczenie stresu pożyczkobiorcy. Wszystkie, aktualne zobowiązania zostaną połączone w jedno, dla którego zostanie ustalona jedna, możliwa do spłaty rata. Konsolidacja to sposób na rozłożenie terminu spłaty na dłuższy okres oraz dostosowanie wysokości i terminów spłaty rat do aktualnych możliwości finansowych pożyczkobiorcy. Dzięki konsolidacji pożyczek odpada stres, związany z kilkoma opłatami, a dzięki dostosowaniu wysokości jednej raty do dochodów, nawet w taki trudnej sytuacji będzie można godnie żyć do czasu spłaty.

Zainteresował Cię ten temat? Sprawdź tu więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.