Każdy ma szansę na konsolidację kredytów

Każdy ma szansę na konsolidację kredytów

Kredyt

Poprzez umowę kredytu bank zobowiązuje się przekazać kredytobiorcy określoną kwotę środków pieniężnych, na sfinansowanie celu określonego w umowie kredytu. Jest to umowa dwustronna, która wywołuje skutki prawne w momencie jej podpisania. Kredytobiorca zobowiązuje natomiast do wykorzystania środków pieniężnych przekazanych przez bank, na cel wynikający z umowy kredytu, spłacać raty kredytu w terminie wraz z należnymi odsetkami oraz pokryć koszty dodatkowe kredytu.

Pętla kredytów

O ile pojedyncza rata kredytu okazuje się nie być zbytnio uciążliwa, o tyle już kilka, nawet niskich rat, w połączeniu mogą dać kwotę, która będzie wykraczała poza nasze możliwości finansowe. Ponadto, łatwość i szybkość z jaką jesteśmy w stanie zdobyć potrzebne nam pieniądze, powoduje, że często bez zastanowienia sięgamy po kolejny kredyt. Nie analizujemy swojej sytuacji finansowej i tego czy będziemy w stanie spłacać kolejną ratę kredytu. Dopiero kiedy przychodzi termin spłaty okazuje się, że nie jesteśmy w stanie spłacić wszystkich naszych zobowiązań w terminie. W ten sposób, bardzo łatwo możemy popaść z pętlę kredytów, z której już nie tak prosto wyjść.

Konsolidacja kredytów

Konsolidacja kredytów zakłada połączenie kilku zobowiązań w jedno. Poprzez wydłużenie okresu kredytowania mamy szansę na pomniejszenie miesięcznej wysokości naszego zobowiązania. Konsolidacja kredytów nie spowoduje, że nasze zobowiązanie w jakiś sposób się pomniejszy bądź przepadnie. Niestety nie jest tak dobrze. Wszelkie kredyty, które wcześniej zaciągnęliśmy oczywiście będziemy musieli spłacić. Jednakże dzięki konsolidacji kredytów, będziemy mogli połączyć wszystkie kredyty w jeden i dostosować miesięczną kwotę raty do naszych aktualnych możliwości finansowych. Jedna mniejsza rata będzie znacznym odciążeniem dla naszego budżetu.

Każdy ma szansę na konsolidację kredytów

Konsolidacja kredytów jest rozwiązaniem dla każdego kto popadł w pętlę kredytów. Każdy ma szanse na skonsolidowanie zobowiązań (o konsolidacji przeczytasz więcej tu). Trzeba jednak pamiętać, że im szybciej się o to postaramy tym lepiej dla nas. Warto starać się o konsolidację kredytów od razu kiedy pojawią się sygnały, że wszystkie raty w połączeniu są dla nas zbyt duże. Nie czekajmy do momentu kiedy już generujemy dodatkowe koszty w postaci odsetek od kredytu i złej historii kredytowej, w związku z nieterminową spłata należności. W tej sytuacji o konsolidację kredytów nie należy starać się na własną rękę. Kiedy od jakiegoś czasu nie spłacamy należności terminowo na konsolidacje kredytów mamy szansę tylko za pośrednictwem profesjonalnej firmy zajmującej się pośrednictwem kredytowym, która pomaga także osobom zadłużonym.

Chcesz skonsolidować kredyty? Na ten temat przeczytasz więcej tu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.