Karta kredytowa jako elastyczny kredyt biznesowy-sprawdź to rozwiązanie!

Karta kredytowa jako elastyczny kredyt biznesowy — sprawdź to rozwiązanie!

Karta kredytowa jako elastyczny kredyt biznesowy — sprawdź to rozwiązanie!

Elastyczny dostęp do środków w biznesie to jeden z najważniejszych elementów prowadzenia działalności i zarabiania pieniędzy. W wielu sytuacjach, gdy wymagana jest nagła płatności lub pojawi się ciekawa inwestycja, bardzo istotny jest szybki dostęp do pieniędzy. Poniżej prezentujemy kartę kredytową jako idealny sposób na elastyczny limit wraz z nieoprocentowanym kredytem.

Czym jest karta kredytowa?

Karta kredytowa to produkt finansowy udzielany przez banki. Ma ona postać plastikowej karty płatniczej z przypisanym limitem. Aby ją otrzymać, należy na początku złożyć wniosek kredytowy, posiadać zdolność kredytową oraz uzyskać pozytywną decyzję banku. Dzięki niej możemy wypłacać pieniądze lub płacić nimi za bieżące wydatki a po ok. 2 miesiącach spłacić wszystkie wydane należności. Karta kredytowa może być również darmowa lub zapłacimy za jej wydanie czy użytkowanie roczne kilkadziesiąt złotych — zlecenie od oferty banku. Karta może mieć różne limity np. 1000 zł lub 5000 zł, które są zależne od naszej zdolności finansowej.

Elastyczny limit

Zdecydowanie najważniejszą korzyścią karty kredytowej w biznesie jest elastyczny limit. Dzięki niemu możemy korzystać z karty w dowolny sposób. Możemy wypłacić pieniądze według uznania oraz oddawać je również, gdy będziemy na to gotowi — bez stałych terminów. Przy każdorazowym skorzystaniu z karty nie musimy udawać się do banku oraz składać nowego wniosku kredytowego. Karta taka jest ważna przez kilka lat od momentu wydania, a ze środków możemy skorzystać elastycznie. Karta kredytowa daje zatem bardzo szybki dostęp zarówno do gotówki, jak i płatności bezgotówkowych, którymi możemy np. uregulować aktualne rachunki. Rozwiązanie takie jest podobne do limitu w koncie lub debetu, choć ma znacznie większy zakres zastosowania i jest poręczniejsze.

Nieoprocentowane środki i nisko oprocentowany kredyt

Jedną z najlepszych opcji w biznesie jest możliwość skorzystania z okresu bez odsetkowego. To blisko 2 miesiące, w których możemy korzystać z pieniędzy bez konieczności dodawania dodatkowych odsetek. Jeśli środki spłacimy w tym terminie, nie będziemy narażeni na żadne dodatkowe koszty. Jeśli nawet korzystamy z pieniędzy z karty przez nieco dłuższy okres np. kilku miesięcy, zostaniemy obciążeni 10% odsetkami od wykorzystanej kwoty, co jest bardzo atrakcyjnym wynikiem w porównaniu do typowych pożyczek i kredytów. Odpowiednio obracając środkami, możemy korzystać z darmowych pieniędzy lub preferencyjnego kredytu i znacznie szybciej czy efektywniej rozwijając naszą firmę.

Dodaj komentarz