Jaki powinien być dobry doradca finansowy?

Jaki powinien być dobry doradca finansowy?

Jaki powinien być dobry doradca finansowy?

Usługi doradców finansowych są w Polsce bardzo popularne – nie bez przyczyny. Zobowiązania finansowe potrafią odznaczać się sporym stopniem skomplikowania, więc niekiedy ciężko jest poradzić sobie z ich wyborem i zaciągnięciem samodzielnie, a dodatkowo nikt nie chce na nich niepotrzebnie przepłacać. Jeśli jednak ktoś dotychczas nie miał okazji współpracować z tego typu ekspertem, może zastanawiać się, na co zwracać uwagę przy jego wyborze, aby móc później cieszyć się korzystnym kredytem.

Jest kilka cech, które powinien mieć dobry doradca finansowy i o których warto pamiętać, jeśli nie wiemy, do którego konkretnie specjalisty się zwrócić. Wszystko wyjaśnimy poniżej. Zapraszamy!

Najlepiej wybrać doradcę, który współpracuje z wieloma instytucjami

Przede wszystkim warto wyjaśnić, że niezależny ekspert kredytowy nie jest tym samym typem specjalisty, co doradca bankowy – nie jest on zobowiązany przedstawiać oferty tylko jednego banku, a nawiązuje współprace z wieloma z nich.

Jednocześnie z im większą ilością instytucji finansowych współpracuje dany doradca finansowy, tym większe prawdopodobieństwo, że otrzymamy bardzo korzystną ofertę. Warto więc przede wszystkim stawiać na doradców, którzy nawiązali wiele takich współprac. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że żadna atrakcyjna oferta nie zostanie przeoczona i rzeczywiście będziemy spłacać kredyt na najlepszych możliwych warunkach.

W teorii można byłoby porównywać oferty każdego banku z osobna samodzielnie, ale w praktyce nie jest to dobra opcja. Choćby dlatego, że zajmuje to bardzo dużo czasu. Kredyt, zwłaszcza na większą kwotę (a więc na przykład kredyt hipoteczny), nie jest czymś, co powinno się pozyskiwać po łebkach.

Dokładne, rzetelne przeanalizowanie kilkunastu czy kilkudziesięciu produktów finansowych, obliczanie ich ostatecznych kosztów, porównywanie parametrów i nie tylko może jednak potrwać wiele godzin, a nawet i dni. Dodatkowo, nie mając odpowiedniej wiedzy i praktycznego doświadczenia łatwo jest popełnić jakiś błąd w obliczeniach, przez co wielogodzinny wysiłek ostatecznie pójdzie na marne i będziemy ryzykować, że niepotrzebnie przepłacimy na kredycie.

Warto skorzystać z bezpłatnej pomocy

Gdy ktoś kontaktuje się z ekspertem kredytowym po raz pierwszy, może obawiać się, ile będą go kosztowały usługi takiej osoby. Warto w związku z tym wiedzieć, że dobry doradca finansowy w Poznaniu nie musi wiązać się z dużymi kosztami – przeciwnie, jego pomoc można uzyskać całkowicie za darmo.

Jak to możliwe? Jego wynagrodzenie wypłacane jest nie bezpośrednio przez klienta, a przez bank. Jednocześnie kwota ta nie jest jakkolwiek doliczana do kredytu i nie jest częścią jego kosztów.

Ekspert Finansowy Poznań

Plac Andersa 5
Poznań, 60-101
woj. wielkopolskie

Dodaj komentarz