Inwestycje

Inwestycje

Dzisiejsze czasy nie sprzyjają trzymaniu pieniędzy w przysłowiowej “skarpecie”. Wysoka inflacja, słaba nasza polska waluta , duże rozdawnictwo naszego rządu sprawia, że pieniądze, które tylko leżą i nie pracują tracą na swojej wartości i to całkiem pokaźne procenty. Część ludzi postanowiło coś z tym zrobić i zainwestować. Nasze pieniądze możemy włożyć w wiele ciekawych rzeczy tak, aby na tym zarobić. Dużo zależy od tego jaki mamy budżet na inwestycje i jakie ryzyko chcemy ponieść, bo jak powszechnie wiadomo, każda inwestycja niesie ze sobą ryzyko utraty środków.

Inwestycja w akcje i obligacje

Obligacje uchodzą za najbezpieczniejszą formę inwestowania. Często są to obligacje państw, bądź rządów czy wielkich korporacji. Zapewniają one kilka procent w skali najczęściej 5-10 lat. W 90% zarobimy na tej inwestycji. Nie będzie to jednak ogromny zysk, jednak może nam to pomóc chronić nasz portfel przed inflacją. W zróżnicowanym portfelu powinniśmy mieć trochę obligacji, aby chronić swój portfel. Dużo bardziej ryzykowne są akcje firm. Tutaj na kursy akcji ma wpływ wiele różnych czynników. Giełda pozwala jednak dobrze zarobić i przy ciekawych inwestycjach w dobre firmy i branże istnieje duża szansa, że będzie spory zwrot z inwestycji. Jest wiele brokerów, które pozwalają nam inwestować w firmy nie tylko polskie, ale też zagraniczne co pozwala zróżnicować portfel.

Kruszce i metale szlachetne

Metale szlachetne, a szczególnie złoto uchodzi za dobrą inwestycję kapitału. Historia pokazuje, że złoto zawsze dobrze chroni pieniądze przed inflacją. Jak pieniądz słabnie to złoto się umacnia. Inne metale już nie są tak dobre do inwestycji, mimo to da się na nich zarobić i chronić swoje pieniądze. Srebro, platyna i złoto historycznie zawsze się bronią.

Kryptowaluty

Kryptowaluty to wirtualnie pieniądze, które biją ostatnio rekordy popularności. Jest to dość nowy rynek, nie ma jeszcze dużej kapitalizacji, porównując do tradycyjnych giełd mimo to, można tu dużo zarobić. Kryptowaluty potrafią czasem mieć skoki o kilkaset procent jednego dnia. Czasem nawet najmniejsze światowe wydarzenia mają wpływ na kryptowaluty. Grube ryby potrafią nimi sterować, mimo to przy dobrej analizie danego projektu możemy na tym zarobić. Nie warto w to inwestować wszystkich swoich oszczędności, ale część z nich warto tam wrzucić, ponieważ historia kryptowalut pokazuje, że rynek z roku na rok rośnie coraz bardziej i na przestrzeni lat największe projekty zyskują pieniądze. Handel tym instrumentem jest trudny i dynamiczny, ale gra jest warta świeczki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.