Ile zarabia magazynier? – kilka istotnych wzmianek

Ile zarabia magazynier? – kilka istotnych wzmianek

Dość wielu z nas doskonale wie o tym, że zarobki magazyniera zazwyczaj mają ten swój poziom minimalny, ale kluczowe znaczenie ma też i to, że magazyny są różne i należą do różnych firm. wiele znaczy też i to, że każda firma inaczej płaci za konkretny zakres obowiązków w magazynie, bo w magazynach przechowuje się dość zróżnicowane towary. Mowa tu o tym, że w jednym magazynie składuje się materiały budowlane takie jak cegły i płytki ceramiczne, czyli produkty niezbyt drogie, a w magazynach innego typu składuje się dość drogą elektronikę użytkową, taką jak wartościowe telewizory LED. Dlatego też w lepszych magazynach magazynier ma coś takiego jak swój elektroniczny klucz przypominający kartę do bankomatu. Taki klucz informuje też pracodawcę kiedy konkretny pracownik rozpoczął zmianę, a kiedy ją zakończył.

Normy obowiązujące w sporych firmach.

Magazynier ze sporej firmy ma normę, jeśli chodzi o te rozładunki i załadunki sporych aut dostawczych. Mowa tu dokładnie o tym, że pracownicy rozładowujący kontenery ze statków mają pewna godzinna normę, jeśli chodzi o ilość i podobnie jest z magazynierami, którzy za pomocą wózków widłowych rozładowują i ładują palety. Oni także muszą się wyrabiać w pewnym czasie i dlatego nawet jest tak, że pod koniec jednego dnia bliżej sobie ustawiają towary, które muszą załadować szybko kolejnego dnia rano. Tego typu przewidywanie tych sytuacji jest rzecz jasna normą i co równie istotne wielu magazynierów w jakiś sposób optymalizuje sobie magazyn, jeśli chodzi o ładowanie palet z towarem. Taką optymalizację ułatwia ten elektroniczny system ewidencji, do którego to wprowadza się dane o towarach, czyli o tym gdzie dokładnie i kiedy się je składuje. Właśnie dzięki temu systemowi pewną część palet z towarem lub towarami można przestawić bliżej ramp załadunkowych, po to by następnego dnia rano załadunek był o wiele szybszym i by w trakcie jego trwania nie pojawiały się jakieś dodatkowe problemy. Takowych czasami nie da się uniknąć i to zwłaszcza wtedy gdy dwóch magazynierów ładuje jedno auto dostawcze.

Bezpieczeństwo towarów składowanych.

Nie tajemnicą jest to, że magazynier, który zajmuje się dość drogą elektroniką użytkową jest bardziej kontrolowany, a ten elektroniczny klucz w formie karty dostaje nie tylko po to by jego szef wiedział kiedy pracuje, a kiedy nie. Kluczowe znaczenie ma tu to, że ten jeden konkretny magazynier za pomocą tego klucza loguje się i jeśli coś zniknie w trakcie trwania jego zmiany, to wiadomo kto popełnił błąd. Zaginięcie wartościowego przedmiotu może być też powiązane z tym, że jakiś magazynier umyślnie dopuścił do kradzieży, czyli sam kradł lub był wspólnikiem kradnącego. Elektroniczne klucze ułatwiają stwierdzenie tego typu faktów, bo nie tylko one są formą zabezpieczenia. tym dodatkowym zabezpieczeniem są rzecz jasna kamery monitoringu, które w przypadku drogich towarów są opcją zaznaczoną w wymogach przez firmy ubezpieczeniowe. dlatego pracownicy magazynowi są raczej na tej krótkiej smyczy jeśli chodzi o zaufanie.

Przestrzeganie innych zasad.

Pewnym jest też i to, że w magazynach czasami przechowuje się te łatwopalne środki chemiczne lub inne niebezpieczne rzeczy, choćby takie jak akumulatory samochodowe przeznaczone do utylizacji. W przypadku tych niebezpiecznych przedmiotów ten magazynier, który ma dość wysokie wynagrodzenie nie może od tak sobie palić papierosa i to pod regałem, przy jednej z kamer monitorujących. Przeoczenie tego rodzaju to rzecz jasna pewna kara dyscyplinarna i na dokładkę nawet to oznaczenie w aktach, że kolejny błąd tego rodzaju skutkuje zwolnieniem dyscyplinarnym. W tym tkwi spory problem, ale w tych magazynach powiązanych z substancjami niebezpiecznymi pracują magazynierzy po dodatkowych szkoleniach. Oni są tym lepiej opłacanym personelem i co równie istotne muszą się wykazywać odpowiedzialnością, bo substancje niebezpieczne to takie sumienne przestrzeganie zasad.

Szkolenia magazynierów.

Dość wielu z nas wie o tym, że taki typowy magazynier musi mieć szkolenie z obsługi wózka widłowego i szkolenie z pierwszej pomocy, ale magazynierzy zajmujący się składowaniem tych zużytych akumulatorów samochodowych lub łatwopalnego granulatu jakiegoś tworzywa dodatkowo przechodzą inne szkolenia. Może je im ufundować przyszły pracodawca lub sami je muszą sobie zorganizować we własnym zakresie, po to by przeniesiono ich do magazynu, w którego przypadku ich stawka na godzinę nieco wzrośnie. Jednym słowem w tym lepszym magazynie chodzi o wyższy zarobek, a to motywuje wielu ludzi do tego poszerzania kwalifikacji zawodowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.