Ile można oszczędzić dzięki gazetkom promocyjnym?

Ile można oszczędzić dzięki gazetkom promocyjnym?

Znaczna część popularnych sieci sklepów spożywczych tworzy gazetki promocyjne, które dostępne są w fizycznej formie przy wejściu lub wyjściu ze sklepu. Nie każdy z rzeczonych gazetek korzysta – można spotkać się z opinią, że są one tylko stratą papieru. Wiele osób zastanawia się, jak wiele można rzeczywiście dzięki takim gazetkom oszczędzić. Właśnie na to pytanie postaramy się rzeczowo i klarownie odpowiedzieć w tym artykule.

Wszystko zależy od Ciebie

Promocyjne gazetki Lidl oraz gazetki innych sklepów spożywczych mogą pomóc w zaoszczędzeniu dużych sum – nawet kilkuset złotych miesięcznie. Wszystko jednak zależy od nas samych i tego, jak będziemy z nich korzystać. Żeby doprowadzić do jak najwyższych oszczędności, powinniśmy przejrzeć gazetki wszystkich interesujących nas sklepów od deski do deski i wypisać produkty, które są aktualnie przecenione, a które są nam potrzebne.

Na liście warto także umieścić informację na temat tego, w jakim konkretnie sklepie ma miejsce dana promocja i kiedy się zaczyna oraz kiedy się kończy (sklepy często udostępniają gazetki z pewnym wyprzedzeniem, co oznacza, że w momencie, kiedy je zobaczymy, promocja może jeszcze nie obowiązywać). Ułatwi nam to późniejsze podróżowanie po sklepach i odnajdywanie przecenionych towarów.

Taki proces należy przeprowadzać za każdym razem, kiedy jedziemy na większe zakupy, ponieważ gazetki są zmieniane średnio raz na kilka tygodni. W jednej gazecie znajdziemy zazwyczaj nawet kilkadziesiąt przecenionych produktów, tak więc nie powinniśmy mieć problemów z tym, żeby lwią część swoich potrzeb żywnościowych uzupełnić towarami z promocji.

To prostsze niż myślisz

Mogłoby się wydawać, że kolekcjonowanie gazetek wszystkich sklepów jest męczące i czasochłonne, jednak wcale nie musi takie być. Zawsze możemy zamienić papierowe gazetki na gazetki internetowe. Są one zasadniczo po prostu skanami w wysokiej rozdzielczości gazetek papierowych, tak więc wszystkie zawarte w tych dwóch rodzajach gazetek informacje są dokładnie takie same. Nie musimy w związku z tym obawiać się, że z uwagi na korzystanie z wersji internetowej przegapimy jakąś promocję.

Są portale, które zbierają gazetki wielu różnych sklepów, w związku z tym nie musimy daleko szukać, aby znaleźć wszystkie ciekawe promocje w poszczególnych marketach znajdujących się w obrębie naszego miasta. Odszukać można bez większego problemu zarówno gazetki największych, najpopularniejszych sieci sklepów, jak i takich, które mają mniej lokalizacji i na przykład nie występują jeszcze w każdym mieście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.