Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu? Gdzie znaleźć tanie OC

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu?

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu?

Każda osoba, która chce stać się właścicielem samochodu, musi przygotować się na to, aby ubezpieczyć swój pojazd. O ile wykupienie ubezpieczenia OC należy do obowiązków każdego kierowcy, o tyle Autocasco, assistance czy NNW to rozwiązania, na które możemy, lecz nie musimy się zdecydować. Większość kierowców zadaje sobie często proste pytanie – ile kosztuje ubezpieczenie samochodu? Wbrew pozorom odpowiedź na nie nie jest taka prosta, ponieważ koszt ubezpieczenia może zależeć od wielu czynników. W tym artykule postaramy Ci się jednak przybliżyć, ile może kosztować Cię ubezpieczenia auta na cały rok.

Ile kosztuje ubezpieczenie OC samochodu?

W przypadku ubezpieczenia OC, czyli tak jak już wspomnieliśmy, obowiązkowego ubezpieczenia dla każdego właściciela auta rozstrzał cenowy jest naprawdę spory. Jedna osoba za ubezpieczenie OC zapłaci 200-300 zł w momencie, gdy ktoś inny będzie musiał już zapłacić nawet 3000 zł. Z czego wynika taka duża różnica w cenach? Jak się okazuje na cenę ubezpieczenia mamy wpływ my sami, a właściwie takie kwestie jak:

– miejsce zamieszkania,

– wiek,

– historia ubezpieczenia.

Jednym z ważniejszych czynników przy ustalaniu ceny OC jest historia ubezpieczenia. Im będzie ona dłuższa i im mniej szkód spowodowaliśmy, tym tańsza będzie nasza polisa. Mieszkańcy większych miast np. stolicy muszą przygotować się na to, że kwota ubezpieczenia będzie wyższa niż gdyby kierowali tym samym pojazdem na wsi lub w miasteczku. Nie bez znaczenia jest też nasz wiek. Im jesteśmy młodsi i mniej doświadczeni w jeździe samochodem, tym droższe będzie nasze ubezpieczenie. Na cenę ubezpieczenia ma także wpływ:

– marka samochodu,

– pojemność silnika,

– rodzaj paliwa.

Według rankingów wynika, że najdroższe ubezpieczenia są proponowane właścicielom samochodu marki Audi, BMW i Mercedes. Na wyższe koszty muszą być gotowi kierowcy z samochodem z silnikiem benzynowym z instalacją LPG.

Jak znaleźć korzystne ubezpieczenie samochodu?

Każdy kierowca chciałby, aby ubezpieczenie jego samochodu było możliwie jak najtańsze, ale przy tym dobre. Jeśli chcesz trochę zaoszczędzić, a jednocześnie skorzystać z dobrej oferty to powinieneś skorzystać z usług ubezo.pl ubezpieczenia. Doświadczony ekspert ubezpieczeniowy znajdzie dla Ciebie korzystną ofertę ubezpieczenia OC, ale także może znaleźć dla Ciebie AC, NNW lub Assistance. Dzięki takiej pomocy nie będziesz musiał sam przeglądać ofert z różnych towarzystw ubezpieczeniowych, ponieważ ekspert sam przedstawi Ci najlepsze rozwiązania dostępne obecnie na rynku.

Dodaj komentarz