Faktoring poprawi płynność finansową twojej firmy | Czym jest faktoring?

Faktoring poprawi płynność finansową twojej firmy

Faktoring poprawi płynność finansową twojej firmy

Zachowanie płynności finansowej firmy to sprawa kluczowa. Brak płynności oznacza brak możliwości regulowania bieżących zobowiązań, takich jak wynagrodzenia pracownicze czy składki ZUS, a także podatki, co może szybko doprowadzić do niewypłacalności firmy i jej upadku.

Przyczyną utraty płynności jest w wielu przypadkach wystawianie faktur z odroczonym terminem płatności, co często jest niezbędne i nie da się tego uniknąć. Nie jest to jednak sytuacja bez wyjścia. Faktoring może okazać się opłacalnym i wygodnym wyjściem, dlatego też coraz więcej firm decyduje się z niego skorzystać. Na czym on polega?

Czym jest faktoring?

Faktoring działa na bardzo prostej zasadzie. Firma, która wystawiła fakturę z odroczonym terminem płatności, sprzedaje ją firmie faktoringowej, a w zamian otrzymuje od razu całość ustalonej ceny. Możliwa jest sprzedaż zarówno pojedynczej faktury, jak i całego pakietu, w zależności od swoich potrzeb i możliwości.

Dzięki temu nie musimy martwić się tym, skąd wziąć środki na bieżące funkcjonowanie firmy i możemy dalej wystawiać faktury z odroczonym terminem płatności, tym samym zaskarbiając sobie sympatię kontrahentów. Pozwala to poprawić płynność finansową firmy bez zmiany sposobu funkcjonowania i utraty dotychczasowych kontrahentów, którzy mogliby nie być zainteresowani dalszą współpracą bez odroczenia terminów płatności kolejnych faktur.

Dlaczego warto skorzystać z faktoringu?

Skorzystać z faktoringu może każda firma, zarówno duża, średnia, jak i mała niezależnie od tego, jakie obroty osiąga i jak długo działa już na rynku. Co ważne, cały proces sprzedaży faktur jest bardzo szybki i odbywa się, dzięki nowoczesnej technologii, całkowicie internetowo. To wygodne i bezpieczne rozwiązanie, które umożliwia szybkie i bezproblemowe pozyskanie potrzebnej gotówki. Można ją wydać w dowolny sposób: na zakup nowego towaru czy surowców, wypłaty pracownicze, bieżące rachunki i zobowiązania, a nawet inwestycje.

Warto skorzystać z faktoringu, ponieważ pozwala on pozostać wartościowym partnerem dla kontrahentów (dzięki możliwości dalszego wystawiania faktur z odroczonym terminem płatności) bez jednoczesnego narażania swojej płynności finansowej, która, jak już wiemy, jest czymś bardzo istotnym.

Dzięki bezpłatnej weryfikacji kontrahentów przez firmę faktoringową nie musimy się także obawiać, że podejmiemy współpracę z nierzetelną firmą, która będzie sprawiać problemy i nie będzie skłonna na czas regulować swoich zobowiązań. Ciężko się więc dziwić, że faktoring staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem.

 

Dodaj komentarz