Dlaczego wybieramy pożyczkę, a nie kredyt | Pożyczka czy kredyt

Dlaczego wybieramy pożyczkę, a nie kredyt

Dlaczego wybieramy pożyczkę, a nie kredyt

Wiele osób z pewnością bez wahania powie, że pożyczki są złe. Jednakże, są to przeważnie osoby, które albo nie korzystają z tego typu produktów, albo nie do końca orientują się w ofercie jaką proponuje nam rynek kredytów. Na potwierdzenie swojej tezy mają jedynie fakt, że pożyczki są drogie, a instytucje pozabankowe mają na celu jedynie własne dobro i jak największy zysk. Oczywiście, po części to prawda. Instytucje pozabankowe tworzone są po to aby sprzedawać pożyczki i dobrze na tym zarabiać. Jednakże to właśnie instytucje pozabankowe obsługują cały szereg klientów, którzy nie mają szans na otrzymanie kredytu bankowego i to nie dlatego, że nie spłacają swoich zobowiązań.

Szereg obwarowań w procesie kredytowania

Kredyt https://habzafinanse.com.pl/ jest z całą pewnością tańszą formą pożyczania pieniędzy aniżeli pożyczka pozabankowa. Jednakże, aby bank udzielił nam kredytu musimy wylegitymować się zdolnością kredytową, a na jej poparcie posiadać szereg zaświadczeń. Do tego bank ma obowiązek weryfikacji każdego klienta w BIK, czyli Biurze Informacji Kredytowej pod kątem jego historii kredytowej. Poza tym na zdobycie wszelkich zaświadczeń takich jak chociażby potwierdzenie dochodów od pracodawcy potrzebujemy czasu, a jeśli udajemy się do banku nieprzygotowani często nie załatwimy wszystkiego jednego dnia.

Pożyczka pozabankowa

Prawo bankowe powyżej przedstawione obowiązki nakłada jedynie na banki oraz SKOKi. Instytucje pozabankowe sposób weryfikacji pożyczkobiorcy określają według własnych preferencji w oparciu o przepisy prawa cywilnego. Dzięki temu różnorodność klientów, których mogą obsłużyć jest znacznie szersza aniżeli w przypadku banków. Instytucje pożyczkowe często nie weryfikują swoich klientów w BIK. Z kolei jeśli to robią, nie uzależniają swojej decyzji od tego co uda im się ustalić. Jeśli więc zdarzyło ci się wcześniej nie spłacić terminowo zadłużenia i bank przekreślił twoje szanse na kredyt, w instytucji pozabankowej w dalszym ciągu masz szansę na pożyczkę.

Pożyczka pozabankowa to także znacznie mniej formalności. Wiele instytucji pozabankowych nie wymaga zaświadczeń o dochodach czy zatrudnieniu. Nawet jeśli, to honorują znacznie więcej źródeł dochodu, aniżeli banki.

Dlaczego wybieramy pożyczkę, a nie kredyt

Właśnie z tego powodu, że pożyczka pozabankowa jest dostępna dla szerszego grona klientów, stała się tak popularna. O pożyczkę mogą starać się bowiem studenci, osoby żyjące z zasiłków, pracujące na czarno, nie mające regularnych dochodów, te, które miały problem z płynnością finansową bądź wcześniej nie spłacały terminowo zadłużenia oraz wiele innych.

Co do zasady, najpierw myślimy o kredycie. Jeśli dostaliśmy odmowę bądź ustaliliśmy, że nie mamy szans na kredyt, rozważamy opcję pożyczki. I nic w tym dziwnego. Wcale nie świadczy to także o tym, że pożyczka jest zła. Dzieje się tak dlatego, że kredyt jest po prostu tańszy. Jednak na pożyczkę mają szansę osoby, które o kredycie mogą jedynie pomarzyć.

Dodaj komentarz