Dlaczego warto dokładnie oszacować swoje możliwości finansowe

Dlaczego warto dokładnie oszacować swoje możliwości finansowe

Czy stać nas na kredyt?

Biorąc kredyt trzeba wziąć pod uwagę rozmaite kwestie. Nie chodzi tylko o to, aby wybrać bank, który cechuje się profesjonalizmem i ogólnie ma dobrą opinię od Klientów. Kluczowe jest nie tylko to, żeby wziąć pod uwagę warunki finansowe konkretnego kredytu, a przede wszystkim rrso. Bardzo istotne jest bowiem również to, żeby zastanowić się nad swoimi możliwościami w tym zakresie.

Dlaczego jest to tak ważne?

Warto zaznaczyć, że dużo ludzi bagatelizuje tego typu kwestie. Wybierają co prawda konkretny bank i kredyty, ale po macoszemu traktują kwestie okresu kredytowania. Jest to bardzo błędne podejście do tematu. Trzeba zaznaczyć, że obecnie możliwości jest bardzo dużo. Oczywiście, pewne warianty nie są dostępne dla konkretnej grupy ludzi. Wszystko dlatego, że wniosek o otrzymanie kredytu hipotecznego, konsolidacyjnego (pod tym adresem dowiesz się więcej), samochodowego, inwestycyjnego itp. może bowiem być po prostu odrzucony ze względu na małe dochody itp. Należy zaznaczyć, że dużo osób ma jednak wybór odnośnie dłuższego i krótszego okresu kredytowania. Jakie zalety ma ta pierwsza opcja? Trzeba podkreślić, że niektórzy uważają, że dłuższy okres kredytowania jest lepszy. Wszystko dlatego, że w tym wypadku są mniej restrykcyjne wymogi odnośnie zdolności kredytowej. Druga strona medalu jest taka, że nie każdy otrzyma kredyt na kilkadziesiąt lat. Dotyczy to na przykład osób już w podeszłym wieku. Dłuższy okres kredytowania to bez wątpienia niższe comiesięczne raty. Niemniej jednak w związku z tym aspektem trzeba oddać finalnie więcej pieniędzy bankowi. Nie każdy jest z tego zadowolony, co rzecz jasna jest chyba zrozumiałe.

Dlaczego warto dokładnie oszacować swoje możliwości finansowe?

Nic więc dziwnego, że naprawdę warto dokładnie oszacować swoje możliwości finansowe. Wydaje się bowiem, że bardziej korzystnym rozwiązaniem jest krótszy okres kredytowania. Musisz jednak być pewny, że podołasz temu pod względem ekonomicznym. Wszystko dlatego, że w takim wypadku raty są po prostu większe, ponieważ są rozłożone na mniejszy okres czasu. Należy wyraźnie jednak zaznaczyć, że w tym przypadku oddasz mniej pieniędzy do banku, czyli po prostu więcej gotówki zostanie w Twoim portfelu. Kłopot zaczyna się wtedy, kiedy zaczyna brakować Ci pieniędzy na stosunkowo wysokie raty. Może tak się zdarzyć, bo ciężko przewidzieć, co będzie za kilka czy kilkanaście lat… Właśnie dlatego trzeba zatem precyzyjnie oszacować swoje możliwości finansowe i obliczyć czy konkretny zakres kwotowy będzie jak najbardziej do zaakceptowania.

Artykuł powstał we współpracy z portalem https://habzafinanse.com.pl/ . Jeżeli szukasz pomocy w spłacie kredytu, odwiedź ich stronę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.