Czym zajmuje się doradca finansowy i czy jego pomoc jest przydatna?

Czym zajmuje się doradca finansowy?

Czym zajmuje się doradca finansowy?

Zaciągnięcie kredytu czy rozpoczęcie inwestowania to w wielu przypadkach bardzo poważna decyzja, której nie powinno się podejmować pochopnie. Problem mogą jednak stanowić brak wiedzy i doświadczenia w tak specjalistycznych dziedzinach. Chociaż oczywiście warto poszerzać swoją wiedze i zwiększać swoje kompetencje, to jednak najszybszym i najwygodniejszym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z kimś, kto zajmuje się daną tematyką od wielu lat.

W przypadku między innymi właśnie kredytów, ale nie tylko, taką osobą może być doradca finansowy. Czym dokładnie zajmuje się taka osoba i jakie ma kompetencje? Czy warto skorzystać z jej pomocy, czy lepiej próbować radzić sobie samodzielnie? Na te i inne kluczowe pytania odpowiadamy poniżej!

Czym zajmuje się doradca finansowy?

Będący przedmiotem tego artykułu doradca finansowy to niezależny specjalista, zajmujący się takimi kwestiami, jak kredyty, ubezpieczenia czy inwestycje. Udziela on porady w zakresie dysponowania majątkiem i jego ochrony, a także pozyskiwania potrzebnych funduszy. Analizuje on sytuację danego klienta i jego potrzeby, a następnie na tej podstawie wskazuje mu najlepsze ścieżki działania i wyszukuje najkorzystniejsze oferty różnych instytucji, którymi warto się zainteresować.

Słowem klucz jest tutaj “niezależny” – taki doradca nie jest zatrudniony przez jeden konkretny bank czy towarzystwo ubezpieczeniowe, a współpracuje z wieloma różnymi instytucjami. Oznacza to, że możemy liczyć z jego strony na rzetelność i to, że przedstawi nam najlepszą ofertę z szerokiego wachlarza produktów dostępnych aktualnie na polskim rynku usług finansowych. Warto wspomnieć, że wynagrodzenie doradcy finansowego wypłaca bank. Prowizja dla doradcy nie jest opłacana przez klienta, więc można powiedzieć, że z perspektywy kredytobiorcy pomoc udzielana jest bezpłatnie.

Czy warto skorzystać z pomocy doradcy finansowego?

Wsparcie doradcy finansowego nie tylko oszczędza czas klienta (ponieważ ten nie musi sam analizować dziesiątek ofert różnych banków i instytucji), ale potencjalnie także jego portfel. Nie będąc specjalistą w tym zakresie, łatwo jest przegapić dobrą ofertę lub źle dokonać obliczeń i wybrać niewłaściwy kredyt. W przypadku skorzystania z porady specjalisty, który posiada odpowiednie doświadczenie, wykształcenie i wiedzę, nie ma takiego problemu.

Jednocześnie warto zadbać o to, aby zwrócić się do doradcy, który ma dobry ogląd nie tylko w ofertach ogólnopolskich, ale także lokalny. Dotyczy to zwłaszcza dużych miast, a w szczególności stolicy. Dla Warszawiaków najlepszym wyjściem będzie więc doradca finansowy Warszawa – z jego pomocą bez problemu uda się uzyskać korzystny, wygodny kredyt w krótkim czasie i bez niepotrzebnego stresu.

Ekspert Finansowy Warszawa
ul. Stanisława Moniuszki 1
00-014 Warszawa woj. mazowieckie

Dodaj komentarz