Czy można wyjść z pętli kredytów

Czy można wyjść z pętli kredytów

Jak znalazłem się w trudnej sytuacji

Dopóki radzimy sobie bez kredytu wszystko jest w normie. Jednak kiedy zdecydujemy się wziąć pierwszy, nawet niewielki kredyt dopiero będziemy w stanie zrozumieć co nami kieruje przy kolejnych. Ten aspekt najbardziej działa na osoby o przeciętnych zarobkach, które na kupno przedmiotów takich jak średniej klasy samochód, płaski telewizor, nowa lodówka czy pralka nie mogą pozwolić sobie bez kilku miesięcy oszczędzanie bądź kredytu. Zakup z pozoru niezbędnych rzeczy prawie, że nigdy nie odbywa się u nich od ręki. Mimo to osoby te mają stała pracę i regularne wpływy na konto. Zatem z łatwością otrzymają niewielki kredyt. Pozyskanie pieniędzy na rzecz, którą potrzebują bądź po prostu chcą mieć, jest szybka, łatwa i nie napracują się przy tym. To właśnie łatwość i szybkość z jaką mogą pozyskać dodatkowe pieniądze popycha ich do tego aby zrobić to jeszcze raz.

Kilka nawet niskich rat

O ile jedna rata nie jest dla nich znaczącym obciążeniem, o tyle każda kolejna daje w sumie znacząca kwotę. Fakt, że pozyskali rzecz za gotówkę i rata, która praktycznie jest niezauważalna w domowym budżecie, to kolejny czynnik, który ma decydujący wpływ na to, że decydujemy się na kolejny kredyt. W ten sposób wpadamy w pętlę kredytów. Jedna rata nie była problemem. Kilka nawet niskich rat w sumie daje kwotę, której nie jesteśmy w stanie udźwignąć. Pojawiają się więc problemy z terminową spłatą wszystkich zobowiązań.

Wyjście z pętli kredytów

Po pierwsze i najważniejsze, jest uświadomienie sobie gdzie popełniliśmy błąd. Aby wyjść z pętli kredytów musimy naprawdę tego chcieć i przestać popełniać błędy, które doprowadziły nas do takiej sytuacji. Żeby móc spłacić wszystkie zobowiązania i nie generować kosztów w postaci odsetek od nieterminowej spłaty rozwiązaniem dla nas jest konsolidacja wszystkich kredytów (sprawdź tu, jak to zrobić). Pozwoli to także nie zepsuć historii kredytowej. Najważniejsze aby wyjść z pętli kredytów to zacząć w miarę szybko działać. Nie czekajmy aż będzie naprawdę źle. Gdy tylko pojawi się ryzyko, że nie spłacimy wszystkich zobowiązań bądź spłacamy je, ale z wielkim trudem poszukajmy pomocy u profesjonalistów trudniących się w pomocy zadłużonym. Profesjonalny pośrednik kredytowy pozyska dla nas kredyt konsolidacyjny dopasowany do naszych aktualnych możliwości finansowych. Dzięki konsolidacji wyjdziemy z pętli kredytów. Zmniejszenie miesięcznej raty poprzez wydłużenie okresu kredytowania pozwoli nam odetchnąć i znowu cieszyć się życiem bez nadmiernych zobowiązań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.