Czy konsolidacja z niskim dochodem jest możliwa?

Czy konsolidacja z niskim dochodem jest możliwa?

Codziennością wśród Polaków jest już jednoczesne spłacanie co najmniej kilku różnych zobowiązań. Chwilówki, kredyty, karty kredytowe, limity na koncie bankowych – pojedynczo wszystkie te zadłużenia mogą być niewielkie, ale kiedy doda się je do siebie, okazuje się, że pochłaniają niemałą część naszego comiesięcznego dochodu. Dodatkowym problemem jest kontrolowanie tego, aby wszystko zapłacić na czas. Każdy dług może mieć inny termin spłaty i wysokość raty, w czym w pewnym momencie łatwo można się pogubić. Może to być bardzo nieprzyjemne biorąc pod uwagę, że w większości przypadków nieterminowe spłacanie zobowiązań równa się określonym konsekwencjom, takim jak naliczanie się odsetek lub wypowiedzenie umowy kredytowej. Rozwiązaniem tych problemów, przynajmniej w pewnym stopniu, może być konsolidacja zadłużeń. Tylko czy konsolidacja z niskim dochodem https://zwolen.habzafinanse.com.pl/ jest w ogóle możliwa?

Konsolidacja długów w banku

Decydując pomiędzy firmą pożyczkową a bankiem, z pewnością większość osób chętniej zwróci się do tej drugiej instytucji. Wiemy, że podpisując umowę z bankiem jesteśmy bezpieczni – nikt nas nie oszuka, nie powinny istnieć żadne ukryte haczyki, a oferowane warunki są często znacznie atrakcyjniejsze niż w instytucjach pozabankowych. Jeśli interesuje nas konsolidacja zobowiązań, to wiele banków ma w ofercie dedykowane kredyty konsolidacyjne. Dzięki nim kilka różnych rat kumulujemy w jedną, niższą.

Należy jednak pamiętać, że jest to możliwe, ponieważ jednocześnie wydłużymy termin spłaty kredytu. Tak więc jeśli normalnie płacilibyśmy określoną sumę przez 5 lat, po konsolidacji co miesiąc obciążenie będzie niższe, ale z długiem będziemy musieli sobie radzić jeszcze na przykład przez lat 7. Im bardziej rozciągniemy okres spłaty kredytu, tym mniejsza powinna być rata. Wzrośnie jednak także całkowity koszt kredytu z powodu ciągle naliczających się odsetek. Kredyt konsolidacyjny w banku nie jest jednak opcją dla każdego, a raczej dla osób, które problemów ze spłatą dotychczasowych zobowiązań jeszcze nie mają, ale przeczuwają, że mogą one nadejść lub po prostu chcą zwolnić nieco miejsca w comiesięcznym budżecie. Sam niski dochód nie musi oznaczać, że kredyt konsolidacyjny nie zostanie nam przyznany, ale jeśli długi pochłaniają większą część naszych dochodów, a do tego zdarzyło nam się nie zapłacić jakiejś raty w terminie, prawdopodobnie uzyskamy odpowiedź odmowną.

Pożyczki konsolidacyjne – czy warto?

Osoby z negatywną historią kredytową lub niskim dochodem i dużym zadłużeniem pomocy szukać mogą przede wszystkim w firmach pożyczkowych. One odmawiają klientom znacznie rzadziej niż banki. Wiele z nich oferuje pożyczki konsolidacyjne, działające bardzo podobnie jak bankowe kredyty konsolidacyjne. Jedynym problemem jest to, że są one znacznie bardziej kosztowne – wyższe jest oprocentowanie, prowizje i inne opłaty dodatkowe. Ich dużą zaletą z kolei jest szybkość i wygoda – można zaciągnąć je nawet przez Internet i bardzo szybko cieszyć się pozytywnym rozpatrzeniem wniosku.

Jeśli zastanawiamy się, czy konsolidacja z niskim dochodem jest możliwa, odpowiedź z całą pewnością brzmi tak. Niekoniecznie jednak będzie ona wtedy opłacalna, ponieważ będziemy musieli najprawdopodobniej zwrócić się do firmy pożyczkowej, a nie banku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.