Co to jest trudny kredyt | Jak wyjść z pętli kredytów | Kredyt konsolidacyjny

Co to jest trudny kredyt

Co to jest trudny kredyt

Pętla kredytów

Jak to mówią najtrudniej jest zrobić pierwszy krok. Później idzie już z górki. Kiedy to przysłowie zastosujemy do kredytów, może nie być już tak kolorowo. O ile wzięcie pierwszego kredytu oraz spłata jednej raty nie przysparza nam problemów, kolejna może być już większym obciążeniem. Kiedy przypomnimy sobie z jaką łatwością zdobyliśmy pieniądze na wymarzony telewizor czy telefon, z ochotą sięgamy po kolejną pożyczkę. Rata wcale nie jest wysoka i wydaje nam się, że to nic nie znacząca kwota dla domowego budżetu. Kiedy jednak dodamy do siebie kwoty wszystkich zobowiązań okazuje się, że jednak przekraczają one nasze możliwości finansowe i nie stać nas na terminową spłatę wszystkich rat.

Opóźnienia w spłacie zobowiązań

Kilka zobowiązań do spłaty jednocześnie może dać sumę tak dużą, że nie będziemy w stanie spłacić wszystkiego w terminie. Nawet kilka niewielkich rat w połączeniu może okazać się zbyt duże. Przez to doprowadzamy do sytuacji, że nie spłacamy całego zadłużenia w terminie. Mamy opóźnienia w spłacie kredytów i pożyczek. W ten sposób generujemy dodatkowe koszty jakimi są odsetki od nieterminowej spłaty rat. Nasze zobowiązania zamiast maleć stają się coraz większe i większe. Każde opóźnienie to większy koszt. Jednak to nie jedyny problem. Przez nieterminowe spłacanie należności stajemy się mało wiarygodnymi partnerami dla banku. Biuro Informacji Kredytowej gromadzi nie tylko dane na temat spłaty kredytów ale także ich terminowości. Tak samo jak widoczne są dla banku wszystkie nasze zobowiązania, zobaczyć można tam również czy spłacaliśmy zobowiązania w terminie. To przesądza także o naszej zdolności kredytowej. Zatem nie tylko generujemy dodatkowe koszty ale i nasza historia w BIK może przesądzić o tym, że nie dostaniemy więcej kredytu.

Trudny kredyt

Pojęciem trudny kredyt nazwiemy każdy kredyt, z którego pozyskaniem wiążą się znaczne trudności. Takiego kredytu nie otrzymamy w placówce banku, gdyż nie jest to standardowa ofert dla każdego. Kiedy nie spłacamy terminowo zobowiązań, a nasza historia w BIK pozostawia wiele do życzenia warto zwrócić się o pomoc do firmy specjalizującej się pomocą osobom zadłużonym. W pojedynkę ciężko będzie nam o pożyczkę. Firma pomagająca pozyskać kredyt prowadzi negocjacje z przedstawicielem banku na szczeblu decyzyjnym. Dzięki temu może wynegocjować dla nas odrębne i znacznie korzystniejsze warunki kredytowania, dostosowane do naszej aktualnej sytuacji finansowej.

Dodaj komentarz