Jak wybrać najkorzystniejszą ofertę kredytową? - Ranking kredytów.

Jak wybrać najkorzystniejszą ofertę kredytową? – Ranking kredytów.

Jak wybrać najkorzystniejszą ofertę kredytową? – Ranking kredytów.

Jeśli decydujemy się na zakup mieszkania, domu lub inną kosztowną inwestycję, która wymaga potężnego zastrzyku gotówki, najbardziej korzystnym rozwiązaniem może okazać się kredyt hipoteczny lub pożyczka hipoteczna. Kredyt ten wykorzystać można również na zakup działki budowlanej, czy remont lub modernizację lokalu przeznaczonego na wynajem.

Co prawda wybierając tę opcję należy liczyć się z długoterminowym zobowiązaniem wobec banku, lecz biorąc pod uwagę wysokość oprocentowania jest to stanowczo najbardziej opłacalny wariant.

Najbardziej ryzykownym elementem kredytu hipotecznego jest oczywiście zabezpieczenie, którego wymaga wierzyciel. Jest nim nie tylko hipoteka ustanawiana na nabywanej nieruchomości, ale także gwarancja w postaci obecnego i przyszłego majątku kredytobiorcy.

Gdzie szukać pomocy i jak nie dać się zaskoczyć dodatkowymi kosztami?

Jednym z rozwiązań może okazać się ranking ofert, który znajdziemy na stronie: https://najlepszebanki.com/ranking-kredytow-hipotecznych.

Proponowana porównywarka obejmuje wartość i rodzaj nieruchomości oraz  kwotę kredytu. Dodatkowo pozwala określić okres spłaty, a także rodzaj rat (równe lub malejące).

Decyzja związana z kredytem powinna być więc dogłębnie przemyślana  i oparta na racjonalnych kalkulacjach. Ważne zatem staję się poznanie wszelkich informacji i tajników związanych z owym postanowieniem. Warto przy tej okazji posiłkować się dostępnymi wytycznymi na temat propozycji oferowanych przez poszczególne banki. Nie zawsze z pozoru najtańszy kredyt okaże się takim w rzeczywistości. Aby poznać faktyczny koszt kredytu, należy sprawdzić całkowity koszt tego kredytu.

Najistotniejszym kryterium jest oprocentowanie, na które składają się: marża banku oraz stała stawka referencyjna, zależna od wysokości stóp procentowych obowiązujących w danym roku w Polsce. Należy pamiętać, że oprocentowanie kredytu hipotecznego ulega zmianie (co 3-6 miesięcy), wtedy też należy spodziewać się nowego harmonogramu spłat.

Co poza oprocentowaniem?

Do kosztu kredytu doliczamy także: prowizję naliczaną za udzielenie zobowiązania, opłaty związane z rozpatrzeniem wniosku o kredyt, składki na ubezpieczenie zaciągniętego kredytu, opłata przygotowawcza czy koszta wynikające z korzystania z karencji.

Faktyczny koszt ukazuje Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) i to nią należy się kierować podczas wyboru najtańszej oferty.

W tym momencie jeszcze raz pozwolę sobie przytoczyć wspomniany już ranking kredytów hipotecznych https://najlepszebanki.com/ranking-kredytow-hipotecznych, gdyż poznanie oferty proponowanej przez banki to połowa sukcesu przy wyborze kredytu.

Dodaj komentarz